Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministerija

Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemos analizė ir jos efektyvinimas

2016 m. rugsėjo 12 d. - 2017 m. kovo 10 d.

Problema

Tarptautinio PISA (angl. Programme For International Student Assessment) tyrimo duomenimis (2012m.), Lietuvos mokinių pasiekimų rezultatai yra žemesni už EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) šalių vidurkį. Vertinant ugdymo pasiekimus ir nacionaliniame kontekste, reikšmingų pokyčių neįvyko. Valstybinė švietimo strategija 2013 – 2022m. kaip galimas negerėjančių mokinių pasiekimų priežastis įvardija nepakankamą pedagogų kompetenciją, metodinės pagalbos jiems stoką ir nesistemingą kvalifikacijos tobulinimą.

Pedagogų kvalifikacijos tobulinimui (toliau PKT) užtikrinti, dar 2012m. buvo patvirtinta PKT koncepcija, orientuota į pedagogų kompetencijų stiprinimą ir ugdymo kokybės gerinimą. Per 2007 – 2014m. PKT buvo panaudota iki 110 mln. Eur, tačiau žymesnio pagerėjimo mokinių pasiekimuose nebuvo nustatyta.

Nors PKT programas planuoja ir vykdo 64 akredituotos institucijos, sistemai vis dar trūksta aiškios įgyvendinimo politikos: dabartinė PKT sistema nenurodo, kaip tikslingai išanalizuoti PKT programų poreikį, deramai įvertinti jų grįžtamąjį ryšį ir veiksmingumą. Tinkamai nenustačius poreikio, kasmet nevykdoma vidutiniškai apie 15 proc. siūlomų programų, o sistemingai neišanalizavus mokymų efektyvumo, sunku įvertinti įgytų kompetencijų naudą pedagogų profesinei raidai bei mokymo kokybei.

Tikslas

Išanalizavus pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemos situaciją Lietuvoje ir gerąsias užsienio praktikas, sukurti priemonę, kuri padėtų efektyviai nustatyti pedagogų kvalifikacijos tobulinimo mokymų poreikį ir įvertinti jų veiksmingumą.

Projekto eiga

2016/10/31

Atlikta Lietuvos Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo mokymų analizė

2016/11/25

Atlikta PKT užsienio šalių gerųjų praktikų analizė

2017/01/06

Įvykdyta viešoji apklausa

2017/02/15

Parengtas PKT mokymų kokybės vertinimo įrankis (momentinė mokymų vertinimo anketa pedagogams, ilgalaikė mokymų vertinimo anketa pedagogams, momentinė mokymų vertinimo anketa lektoriams)

2017/03/10

Sukurtas rekomendacinis pedagogų kvalifikacijos tobulinimo mokymų vertinimo įrankis

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje.