Grįžti
Naujienos2023 m. sausio 26 d.

undefined

Webcrawling projekto komandos išvyka į reidą su aplinkosaugininkais

Kurk Lietuvai programos dalyviai Benas ir Monika, vykdantys webcrawling metodo diegimą į Aplinkos apsaugos departamento (AAD) veiklą, gruodžio 3 d., Utenos ir Panevėžio apylinkėse, kartu su partneriais kuriančiais technologinį sprendimą – Oxylabs, dalyvavo reide su aplinkosaugos pareigūnais. Reido tikslas buvo pamatyti kaip realybėje dirba pareigūnai, tikrinantys ar žvejai ir medžiotojai nenaudoja draudžiamų žūklės ir medžioklės įrankių, kuriuos kuriamas įrankis turės aptikti, jei jie atsirastų skelbimų portaluose.

Reido metu projekto dalyviai ir svečiai pasidalino į dvi grupes ir susėdę į aplinkosaugos pareigūnų tarnybinius automobilius patraukė į skirtingas puses.

Dalis komandos patraukė į įtemptas brakonierių paieškas, pagal gautą informaciją, kuri vėliau pasitvirtino. Ir nors vykdant šią operaciją visi įrodymai rodė medžiotojų kaltę, tačiau dėl sisteminės ydos – popierinių medžioklės lapų, į kuriuos įmanoma atgaline data įrašyti sumedžiotą žvėrį, nepavyko įrodyti, kad briedžio jauniklis buvo sumedžiotas nelegaliai. Šį kartą, medžiotojui surašytas tik administracinio nusižengimo protokolas už keletą smulkesnių medžioklės taisyklių pažeidimų. Nors tokie atvejai išties skaudūs, tačiau verta pasidžiaugti, kad šiuo metu Aplinkos ministerijoje kuriama e-medžioklės lapo programėlė bei aibė kitų diegiamų inovatyvių skaitmeninių įrankių panaikins galimybę klastoti dokumentus ir sukčiauti.

 

 

Tuo tarpu antroji komanda turėjo visiškai kitokią dieną – per vieną dieną jiems pavyko patikrinti ant ledo sėkmę bandžiusius žvejus, nustatyti ne savo medžioklės plote žvėries ieškojusius medžiotojus, pasisekė pamatyti kaip aplinkos apsaugos pareigūnai patikrinimui stabdo automobilį bei tikrino ar žvėrių pirminio apdorojimo aikštelėse laikomasi visų reikalavimų.  

Šis įspūdžių kupinas reidas leido jo dalyviams pamatyti itin platų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų veiklos spektrą bei suprasti koks sudėtingas ir imlus laikui yra aplinkosaugos pažeidimų išaiškinimas. Visiems dalyviams, nepriklausomai nuo to, kokios srities profesionalai yra, tapo akivaizdu, kad pasitelkiant technologinius sprendinius būtina automatizuoti gan paprastus, bet nemažai laiko pareikalaujančius procesus. Tai, kaip įsitikinome reido metu, itin profesionaliems ir atsidavusiems gamtos apsaugai pareigūnams leis efektyviausiai išnaudoti darbo laiką.  

 

Iš reido visi dalyviai grįžo dar labiau motyvuoti ir užtikrinti, kad webcrawler įrankis yra būtina sąlyga sėkmingam Lietuvos aplinkos apsaugos funkcionavimui ir tobulėjimui. 

Daugiau informacijos apie projektą: Webcrawling metodo taikymas Aplinkos apsaugos departamento veiklose | (kurklt.lt)