Grįžti
Naujienos2023 m. lapkričio 24 d.

undefined

„Kurk Lietuvai“ komanda sukūrė susisiekimo inovacijų žemėlapį

Programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Viktorija Orlovaitė ir Benediktas Girdvainis sukūrė Lietuvos susisiekimo sektoriaus inovacijų ekosistemos žemėlapį. Konsultuodamiesi su Susisiekimo ministerijos ir sektoriaus ekspertais jie susistemino informaciją apie ekosistemos dalyvius, jų inovacinės veiklos sritis, finansavimo ir glaudesnio bendradarbiavimo galimybes.  

Kurdami šį įrankį, komanda įvykdė 24 konsultacijas, apklausė daugiau nei 300 sektoriaus veikėjų.  

Platformoje sektoriaus dalyviai skirstomi į penkias temines kategorijas – alternatyvaus kuro, išmaniosios infrastruktūros, autonominių transporto priemonių, prijungtų transporto priemonių ir duomenų.  

Šis žemėlapis – interaktyvus ir dinamiškas įrankis, skirtas ne tik informuoti, bet ir skatinti transporto sektoriaus inovacijų plėtrą. Įmonėms ir institucijoms atsirasti žemėlapyje paprasta – atstovams tereikia užpildyti registracijos anketą.  

V. Orlovaitė ir B. Girdvainis džiaugiasi sėkmingu bendro darbo su ministerijos darbuotojais rezultatu. 

„Viliamės, kad žemėlapio atsiradimas sujungs skirtingas organizacijas, padės kurti partnerystes, skatins kūrybiškus ir inovatyvius sprendimus“, – sako V. Orlovaitė. 

„Prisijungti prie susisiekimo inovacijų ekosistemos žemėlapio ir kartu efektyviai siekti proveržio skatinamos asociacijos, mokslo, privataus verslo ir viešojo sektoriaus organizacijos “, – kviečia B. Girdvainis.  

Žemėlapis sukurtas įgyvendinant projektą „Lietuvos susisiekimo sektoriaus inovacijų plėtros potencialas“.