Grįžti
Rokas Keršys
2022/23

Rokas Keršys

Linkedin

Išsilavinimas:

  • Viešosios Politikos magistras, cum laude (Sciences Po, Prancūzija)
  • Socialinių ir humanitarinių mokslų bakalauras (Sciences Po, Prancūzija)
  • Mainai Groningeno universitete (Nyderlandai)

Patirtis

  • 3 metai darbo patirties viešajame ir nevyriausybiniame sektoriuje, švietimo, komunikacijos ir žmogaus teisių srityse: komunikacijos asistentas (Europos Parlamento Biuras Lietuvoje – Schuman stažuotė), tarybos narys (Lietuvos Debatų Centras), projektų asistentas (Lygių Galimybių Plėtros Centras), komunikacijos asistentas (Lietuvos Žmogaus Teisių Centras)

Motyvacija

Augant emigracija atrodė kaip vienintelis bilietas į laimę. Artimiausiems draugams ir šeimos nariams išvykus iš Lietuvos tai tapo kone akivaizdi neišvengiamybė – negi vienas liksi. Tačiau, emigravus pasimatė, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba. Žadėta vakarų svajonė pasirodo daugumai – ypač migrantams – sunkiai bepasiekiama, o oresnės algos ir galimybės ateina susvetimėjimo, atskirties ir prarastų ryšių kaina. Rinkausi politinius mokslus nes buvau įsitikinęs, kad geresnis gyvenimas yra įmanomas, o veiksmingiausia politinių ir ekonominių pokyčių siekti ten, kur pažįsti žmones, kultūrą, bendruomenę, bėdas ir svajones. Todėl ir siekiau progos sugrįžti į Lietuvą ir kurti ją tokią, iš kurios nesinorėtų išvykti (nebent atostogoms). Noriu kurti Lietuvą kurioje visų esminės reikmės garantuotos ir galimybės augti nežabotos, todėl džiaugiuosi gavęs šią galimybę Kurk Lietuvai programoje.

Rotacija

1
2022 m. rugsėjo 7 d. - 2023 m. kovo 3 d.

Perteklinių skolų prevencija, parama ir reabilitacija

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Suformuluoti perteklinių įsiskolinimų Lietuvoje situacijos suvokimą, apimantį jų priežastis, pasekmes, paveiktų žmonių sąlygas, elgesį ir poreikius bei egzistuojančius pagalbos mechanizmus. Identifikuoti, ištyrinėti ir įvertinti užsienio gerąsias praktikas, kurios naudojamos sprendžiant perteklinių skolų problemas. Remiantis esamos situacijos ir užsienio praktikų analize formuluoti Lietuvai pritaikomus sprendimus.
2
2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Perteklinių skolų sprendimų taikymas

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projektas siekia spręsti perteklinių įsiskolinimų problemą suteikiant skolininkams paskatų grįžti į darbo rinką. Tikslui pasiekti dedami šie žingsniai: Civilinio Proceso Kodekso pakeitimo projektas, apimantis išskaitų iš darbo užmokesčio tarifų mažinimą; smulkesnį išskaičiuojamų pajamų segmentavimą, kuriuo siekiama geriau atliepti skolininkų mokumo galimybes; ir didinant paskutinio būsto apsaugą nuo išieškojimo. Skolų moratoriumo siūlymas skolininkams, grįžtantiems į darbo rinką. Duomenų apie skolininkus ir kreditorius prieinamumo platinimas, kuris bus pasiektas vienkartine surinktų duomenų analize, bei gyvų duomenų stebėsenos švieslente.