Grįžti
Jonė Leščinskaitė
2019/20

Jonė Leščinskaitė

Linkedin

Išsilavinimas:

  • Gyvosios gamtos ir žuvininkystės valdymo magistras (Švedijos agrokultūros universitetas)
  • Zoologijos bakalauras (Aberdyno universitetas, Didž. Britanija)

Profesinė patirtis

  • 3 metai darbo patirties ekologijos ir biologinių tyrimų srityje (Švedija, Didž. Britanija, Lenkija)

Motyvacija

Jaučiuosi įkvėpta pokyčių, kuriuos galiu matyti įvykus per pastaruosius devynerius metus, nuo tada kai išvykau iš Lietuvos. Pradedu suprasti, ką reiškia mokytojų nuolat kartota frazė, kad būtent mes esame Lietuvos ateitis. Dabar labai aiškiai jaučiu kokį skirtumą daro kartų kaita, kai vis daugiau mano bendraamžių daro įtaką, užima svarbias pozicijas ir skleidžia visiškai naujas vertybes. Iki šiol buvau pasyvi stebėtoja kaip mano karta pradeda keisti Lietuvos veidą, tačiau tie nuoširdūs pokyčiai ir užsidegimas žadina ir mano pačios norą prisijungti prie šio progreso. Vos pradėjus galvoti ką aš galėčiau pasiūlyti Lietuvai, galva suūžė lyg bičių avilys nuo idėjų. Tos idėjos išlaisvino iš nusistovėjusio gyvenimo ritmo ir suteikė naujų perspektyvų.

Savo specialybės srityje supratau, kad Lietuvos gamta, kaip ir svetur, yra nemažiau svarbi gyventojų gerovei patenkinti. Juolab, kad grėsminga klimato kaita yra globalus socialinis, ekonominis ir politinis reiškinys ir net tokios mažos valstybės kaip Lietuva gali stipriai nukentėti, jei nebus imtasi tam tikrų apsaugos priemonių. Kaip ir daugelyje sričių, taip ir šioje, isšilavinimas ir infomacijos sklaida yra itin svarbios priemonės padėsiančios judėti į priekį. Dėl šios priežasties noriu dirbti su švietimu ir visuomenės įtraukimu į gamtos supratimą.

Rotacija

1
2020 m. kovo 9 d. - 2020 m. rugsėjo 4 d.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skatinimas upių atvėrimo žuvims klausimu

Aplinkos ministerija

Remiantis gerosiomis praktikomis ir bendradarbiaujant su suinteresuotomis šalimis bus parengtas užtvankų demontavimo proceso modelis, kuris padės sistemingai vykdyti žuvų migracijos sąlygų gerinimą.
2
2019 m. rugsėjo 6 d. - 2020 m. kovo 6 d.

Aplinkosauginis švietimas Lietuvoje: gamtos mokyklų įveiklinimas ir problemos aktualinimas

Kurtuvėnų regioninio parko direkcija

Suaktyvinti aplinkosauginio švietimo veiklas ir aktualinti aplinkosaugos problematiką įtraukiant aplinkosauginį švietimą į svarbiausius valstybės strateginio planavimo dokumentus, bei įgalinant gamtos mokyklas tapti regioninio aplinkosauginio švietimo centru – vieta, kurioje būtų didinamas visuomenės ekologinis sąmoningumas ir aktualinama aplinkosauginio švietimo svarba.