Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Sveikatos apsaugos ministerija

Visuomenės psichikos sveikatos gerinimas

2016 m. rugsėjo 12 d. - 2017 m. kovo 12 d.

Problema

Žemi Lietuvos gyventojų psichikos sveikatos ir emocinės gerovės rodikliai yra iššūkis, kurio privalu imtis politikos formuotojams ir vykdytojams kuriant modernią, sveiką ir laimingą visuomenę.

Lietuvoje kasmet nusižudo apie tūkstantis žmonių. 100 tūkst. gyventojų tenka 30,8 savižudybių – tai milžiniški skaičiai, dėl kurių esame pirmoje vietoje ES ir ketvirtoje vietoje pasaulyje pagal savižudybių rodiklį.
Psichikos sveikatos ir emocinio raštingumo stiprinimo trūksta ir jaunuolių tarpe – šiandien 58 proc. vaikų ir jaunimo patiria patyčias bei patys jas inicijuoja.
Didelis alkoholio vartojimas taip pat prisideda prie prastos psichikos sveikatos – 100 tūkst. gyventojų tenka 1704 susirgusieji psichikos ir elgesio sutrikimais dėl alkoholio vartojimo.
Stresas yra universali problema, tačiau Lietuvoje streso rodikliai ypač aukšti – kas antras darbuotojas mūsų šalyje kenčia nuo streso darbe.
Visi šie ir daugelis kitų rodiklių lemia tai, kad tik mažuma – 35 proc. – Lietuvos gyventojų jaučiasi laimingi.
Be visų kitų politinių, ekonominių ir socialinių veiksnių, lemiančių visuomenės psichikos sveikatos gerovę, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šie rodikliai prasti, yra fragmentiška ir neefektyvi psichikos sveikatos problemų prevencija. Tai problema, kurią išskiria ekspertai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir politikos formuotojai bei vykdytojai.

Tikslas

Sukurti nacionalinį moderniais metodais grįstą svarbiausių visuomenės psichikos problemų prevencijos modelį. Pradėti tam tikrų modelio metodų įgyvendinimą: mobilioji emocinė savipagalbos programėlė.

Projekto eiga

2016/11/07

Atlikta esamos situacijos apžvalga

2016/12/01

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp verslo, ministerijos ir ministerijoms pavaldžių įstaigų dėl mobiliosios programėlės kūrimo

2017/03/12

Parengtas nacionalinis psichikos sveikatos problemų prevencijos modelis

2017/05/01

Startuoja mobili emocinės savipagalbos programėlė

Projekto failai

Dalyviai

2016/17
Kristina Medžiaušytė
Kristina Medžiaušytė
2016/17
Donatas Paulauskas
Donatas Paulauskas

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė