Grįžti
Naujienos15 September 2022

undefined

Programa „Kurk Lietuvai“ švenčia veiklos dešimtmetį

2012 metais pradėta įgyvendinti programa „Kurk Lietuvai“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė, skirta kūrybingiems ir veržliems profesionalams ir profesionalėms, norintiems prisidėti prie modernios ateities kūrimo ir pritaikyti užsienyje įgytas žinias efektyvinant Lietuvos viešąjį sektorių.

Per veiklos dešimtmetį įgyvendinti 282 projektai, 236 profesionalai grįžo gyventi ir kurti Lietuvoje, net 40 proc. programos dalyvių liko dirbti viešajame sektoriuje. Projektai buvo įgyvendinti iš viso net 50-yje šalies institucijų.

„Programa – puikus startas žmonėms, norintiems išsibandyti Lietuvą ir jos viešąjį sektorių. Daugelis šiandien sėkmingai dirbančių ir vadovaujamas pareigas einančių profesionalų viešajame sektoriuje startavo programoje „Kurk Lietuvai“. Kita dalis dalyvių renkasi nevyriausybinį ar privatų sektorių ir kitais būdais prisideda prie Lietuvos gerinimo. Esame bendruomenė, kurią vienija bendras tikslas – kurti sėkmingos Lietuvos ateitį“, – sako Monika Merkytė, programos „Kurk Lietuvai“ vadovė.

Vienas programos „Kurk Lietuvai“ etapas trunka 12 mėnesių ir susideda iš 2 projektų, vykdomų 6 mėnesius, skirtingose nacionalinio ar regioninio lygmens viešojo sektoriaus institucijose (skiriama po 2–3 dalyvius į instituciją). Atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio interesus, įgūdžius ir užsienyje įgytą gerąją praktiką, jie gali vykdyti proveržį skatinančius projektus švietimo, ekonomikos, inovacijų, saugumo, aplinkosaugos, socialinės politikos ar kitose srityse.

„Kurk Lietuvai“ naujausias projektas – bendrų komandų su ukrainiečiais, kurios įneštų savo indėlį į Ukrainos atstatymą, kūrimas.