Grįžti
Naujienos2022 m. gegužės 30 d.

undefined

„Kurk Lietuvai“ dalyviai suorganizavo Civic Tech dirbtuves 4 savivaldybėse

Birželio 17 – 27 dienomis „Kurk Lietuvai“ programos dalyviai Rugilė Skvarnavičiūtė ir Simonas Žilinskas – Inta, kartu su GovTech Lab komanda lankėsi 4 Lietuvos savivaldybėse pristatydami dviejų dalių programą apie inovacijas jų darbuotojams. Į auditorijas susirinkdavo apie 30 savivaldybių darbuotojų iš įvairių skyrių, dirbančių su labai plačiu spektru temų: nuo transporto infrastruktūros iki švietimo, nuo viešųjų pirkimų iki visuomenės sveikatos ir t.t..

Pirmoji programos dalis buvo skirta teorinei viešojo sektoriaus inovacijų apžvalgai. GovTech Lab vyr. specialistė Rūta Usaitė pasidalino trimis metodais, kaip viešasis sektorius gali prieiti prie inovatyvių technologinių sprendimų ir pavyzdžiais, kaip tai daro kitos Lietuvos ir užsienio institucijos. GovTech Lab atstovė pabrėžė, kad svarbiausia teisingai identifikuoti problemą, kurią spręstų inovacija.

Antroji dalis, vedama „Kurk Lietuvai“ dalyvių Rugilės Skvarnavičiūtės ir Simono Žilinsko-Inta, buvo koncentruota į teorinių žinių panaudojimą praktikoje. Po trumpos įžangos apie piliečių įtraukimo svarbą ir metodus savivaldybių darbuotojai buvo paskirstyti į darbo grupes, kuriose ieškojo piliečių įtraukimo galimybių. Kadangi dirbtuvės buvo organizuojamos Civic Tech tematika, savivaldybių darbuotojai buvo ne tik skatinami atrasti naujas piliečių įtraukimo galimybes, bet ir įsivaizduoti technologijas, kurios galėtų jas papildyti. Žinoma, sėkmingas piliečių įtraukimas negali apsiriboti tik technologijomis, tad dirbtuvių metu taip pat aptartos tikslinės auditorijos ir sėkmės rodiklių temos. Svarbiausia dirbtuvių žinutė buvo ta, jog skaitmeninių technologijų rolė neturėtų būti centrinė piliečių įtraukime, nes technologijos tėra įrankis.

Išgryninus temą, problemą ir atradus inovatyvius būdus, kaip piliečiai galėtų labiau įsitraukti į viešąjį valdymą, komandos pristatydavo savo iniciatyvas. Idėjų spektras buvo labai platus: nuo išmaniųjų konsultacijų su visuomene dėl sporto aikštelių, iki dalyvaujamųjų biudžetų mokyklose ar net kompensacinio/prizų mechanizmo už pranešimus apie perpildytus konteinerius.

Tiek GovTech lab, tiek „Kurk Lietuvai“ komandos sulaukė pozityvių atsiliepimų iš savivaldybių bei kvietimų tęsti renginių ciklą. Visi savivaldybių darbuotojai taip pat buvo pakviesti į Birželio 16 d. GovTech Baltic Leaders konferencijos metu vyksiančias panašaus pobūdžio dirbtuves.