Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Susisiekimo ministerija

Savivaldžių transporto priemonių eksploatavimas Lietuvos keliuose, atsižvelgiant į investuotojo ir vartotojo poreikius

13 March 2017 - 5 September 2017

Problem

Kaip ir bet koks kitas sektorius, automobilių pramonė laikui bėgant keičiasi. Pramonėje vis didesnę rinkos dalį užima pažangiosios technologijos, po truputį iš rinkos išstumdamos tradicinę pramonę. Pasaulinės automobilių pramonės tendencijos: elektriniai automobiliai, elektros varikliai ir jų komponentai, automobilių skaitmeninė ir komunikacinė sistema, savivaldžiai (autonominiai) automobiliai ir jų sistemos, automobilių dalinimosi platforma. Verta paminėti, kad automobiliuose šių naujovių poreikis tik didės, o jų augimo tendencijos pastebimos visame pasaulyje.

Savivaldis (autonominis) automobilis – save valdantis robotizuotas automobilis, kuris dalyvauja viešajame eisme be žmogaus įsikišimo. Prognozuojama, kad iki 2030 metų 15% parduodamų automobilių bus visiškai savivaldžiai. Tai neišvengiama automobilių pramonės ateitis, nes skaitmeninės technologijos valdančios automobilį, vienu metu geba atlikti daugiau skaičiavimų nei žmogus ir tikimybė, kad savivaldis automobilis sukels eismo įvykį, ženkliai sumažėja. Prognozuojama, kad iki 2040-ųjų metų avarijų skaičius keliuose dėl paplitusių savivaldžių automobilių sumažės iki 80 proc.

Dauguma ES valstybių jau intensyviai dirba ties savivaldžių transporto priemonių įstatymine baze ir infrastruktūra. Tikslas – kuo greičiau leisti gamintojams netik bandyti savivaldžius automobilius, bet ir leisti vartotojams saugiai jais naudotis viešajame eisme.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos vyriausybės prioritetines kryptis 2017 metams, labai svarbu yra tiesioginės užsienio investicijos (TUI), kurios leistų užsitikrinti geresnę, nuo ES lėšų nepriklausomą ateitį. Per 2015 metus Lietuva nesulaukė nei vieno automobilių pramonės investuotojo, todėl norint sudaryti palankesnes sąlygas tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui į Lietuvą, reikia neatsilikti nuo evoliucijos ir orientuotis ne tik į tradicinę, bet ir į inovatyviąją automobilių pramonę.

Lietuva turi judėti kartu su pažangiomis ir inovatyviomis valstybėmis bei sukurti saugią vartotojui ir patrauklią investuotojui savivaldžių transporto priemonių ekosistemą

Goal

Sudaryti prielaidas savivaldžių transporto priemonių plėtrai ir pateikti teisės aktų pakeitimus, kurie atitinka savivaldžių transporto priemonių investuotojo ir vartotojo poreikius.

Project progress

2017/04/01

Atlikta gerųjų užsienio šalių praktikų analizė

2017/05/01

Atlikta visuomenės apklausa

2017/06/01

Atliktas užsienio investuotojų poreikių tyrimas

2017/07/01

Atliktas Lietuvos įmonių poreikių tyrimas

2017/09/01

Pateikti savivaldžių transporto priemonių plėtros ir teisinio reglamentavimo tobulinimo siūlymai

Project files

Result

Galutinis ir pagrindinis projekto rezultatas yra strategijos ir veiksmų plano Lietuvai dokumento parengimas, kuris atspindi potencialių investuotojų, viešojo ir privataus sektorių, akedemijos ir visuomenės poreikius. Vadovaujantis šio dokumento nuostatomis bus užtikrintas veiklios savivaldžių transporto priemonių ekosistemos sukūrimas bei padėti pamatai efektyviai šių transporto priemonių plėtrai Lietuvoje. https://youtu.be/g3tsXo9LckA

Participants

Related projects

4 March 2025 - 8 September 2025

CLOSING THE LOOP: Creating guidelines for a governance and development model in circular construction

The Ministry of Environment of the Republic of Lithuania

The goal of the project is to provide guidelines for the development of a circular construction model. 
4 March 2025 - 8 September 2025

Promotion of high-tech business development in Lithuania’s free economic zones

Invest Lithuania

The goal of this project is to provide recommendations on how changes in regulation and the innovation ecosystem could help boost high-tech business development in Lithuania’s Free Economic Zones.
4 March 2025 - 8 September 2025

Future-proof model for the strategic management of foreigners’ integration in Lithuania

Chancellery of the Government

To coordinate between institutions and develop action-focused proposals for the Lithuanian Migration Policy Guidelines, based on data, foreign examples, data and foresight.
4 March 2025 - 8 September 2025

Establishing a regulatory sandbox framework in Lithuania’s life sciences sector

Innovation Agency

The aim of this project is to design and propose a regulatory sandbox framework tailored to Lithuania’s life sciences sector.
4 March 2025 - 8 September 2025

Mapping the required competences for the EU AI Act–mandated regulatory authorities in Lithuania

Communications Regulatory Authority of the Republic of Lithuania

The aims of this project are to 1) understand which sectors in Lithuania create high-risk AI systems; 2) assess the institutional competences of the regulatory authorities for these systems; 3) propose a plan on how to fill the identified gaps in competences.
4 March 2025 - 8 September 2025

Strengthening the Lithuanian defence ecosystem

Invest Lithuania

The goal of this project is to identify the key common critical challenges faced by defense companies and to determine which public sector tools in Lithuania have the greatest potential to stimulate a breakthrough in defense manufacturing.