Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Finansų ministerija

Teisinės aplinkos pirminiams akcijų ir kriptovaliutų siūlymams (IPO ir ICO) gerinimas

2018 m. kovo 5 d. - 2018 m. rugsėjo 5 d.

Problema

2017 m. ne vienas sektorius patyrė mini žemės drebėjimą – į viešumą prasiveržė blockchain pagrindu kuriami projektai, besikėsinantys iš esmės pakeisti ir supaprastinti būdus, kaip teikiamos finansinės, energetikos, registravimo ir kitos paslaugos.

Netikėto technologinio proveržio epicentre netikėtai atsidūrė Lietuva. Per 2017 m. ir 2018 m. pirmą ketvirtį lietuvių blockchain projektai sugebėjo pritraukti apie 400 mln. EUR veiklai vystyti. Pagal tokiu būdu pritrauktą kapitalą kartu jie užima neįtikėtinus 5 – 10 proc. (skirtingais šaltiniais) viso pasaulio rinkos.

Neveltui pirmasis ir kol kas vienintelis Blockchain Centras Europoje atsidarė Vilniuje. Pastarasis, kartu su kitais dviem centrais – partneriais Melburne ir Šanchajuje, sėkmingai buria bendruomenę, skatina žinių dalijimąsi ir prisideda prie naujų technologijų pritaikymo sektoriuose, kurie seniai pribrendo pokyčiams.

Šį progresą didžiąja dalimi lėmė vis auganti šalies finansinių technologijų ir stipri informacinių technologijų bendruomenės, tačiau vien jų pastangų nepakaks Lietuvą paversti vienu iš sėkmingiausių pasaulio inovatyvių sprendimų ir pažangiausių verslų klasterių.

Šiandien lietuviai jau yra žinomi pasaulyje kaip vieni stipriausių naujų finansinių paslaugų teikimo sprendimų ir blockchain technologijų pritaikymo kūrėjai. Deja, net apie du trečdalius pačių lietuvių sukurtų blockchain projektų, dėl nepakankamai aiškios ir nepalankios teisinės – mokestinės aplinkos, registruojasi ne Lietuvoje. Žinant tai, tikėtis, kad mūsų šalyje norės aktyviai dirbti ir registruotis ir kitų šalių projektai, čia mokėdami mokesčius ir kurdami itin gerai apmokamas darbo vietas, neverta.

Todėl valstybės institucijos turi atlikti pamatuotus, tačiau sparčius žingsnius sukuriant saugią, patikimą ir tuo pačiu metu patrauklią jurisdikciją ateities technologijų kūrimui Lietuvoje.

Tikslas

(i) Svarbiausių suinteresuotųjų šalių (Finansų ministerija, Lietuvos bankas, Vyriausioji mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kitos) pozicijų dėl ICO ir blockchain pagrindu vystomų projektų suderinimas;

(ii) Lietuvos privalumus čia atlikti ICO ir vystyti blockchain pagrindu kuriamus projektus pateikiančių Gairių parengimas ir jų sklaidos užtikrinimas;

(iii) argumentuotų pasiūlymų ir (arba) teisės aktų pakeitimų projektų dėl teisinės bei mokestinės aplinkos gerinimo, toliau kuriant patikimą ir patrauklią jurisdickiją fintech ir blockchain projektams, pateikimas.

Projekto eiga

2018/04/30

Parengtos preliminariai su suinteresuotomis šalimis suderintos gairės

2018/06/08

Parengtos ir paviešintos galutinai suderintos gairės

2018/07/31

Parengti ir derinimui perduoti PPTFPĮ pakeitimai

2018/08/24

Parengtas projekto tęstinumo planas

2018/09/05

Pristatyti projekto rezultatai

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2017/18
Matas Mačiulaitis
Matas Mačiulaitis

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė