Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Finansų ministerija

Teisinės aplinkos pirminiams akcijų ir kriptovaliutų siūlymams (IPO ir ICO) gerinimas

2018 m. kovo 5 d. - 2018 m. rugsėjo 5 d.

Problema

2017 m. ne vienas sektorius patyrė mini žemės drebėjimą – į viešumą prasiveržė blockchain pagrindu kuriami projektai, besikėsinantys iš esmės pakeisti ir supaprastinti būdus, kaip teikiamos finansinės, energetikos, registravimo ir kitos paslaugos.

Netikėto technologinio proveržio epicentre netikėtai atsidūrė Lietuva. Per 2017 m. ir 2018 m. pirmą ketvirtį lietuvių blockchain projektai sugebėjo pritraukti apie 400 mln. EUR veiklai vystyti. Pagal tokiu būdu pritrauktą kapitalą kartu jie užima neįtikėtinus 5 – 10 proc. (skirtingais šaltiniais) viso pasaulio rinkos.

Neveltui pirmasis ir kol kas vienintelis Blockchain Centras Europoje atsidarė Vilniuje. Pastarasis, kartu su kitais dviem centrais – partneriais Melburne ir Šanchajuje, sėkmingai buria bendruomenę, skatina žinių dalijimąsi ir prisideda prie naujų technologijų pritaikymo sektoriuose, kurie seniai pribrendo pokyčiams.

Šį progresą didžiąja dalimi lėmė vis auganti šalies finansinių technologijų ir stipri informacinių technologijų bendruomenės, tačiau vien jų pastangų nepakaks Lietuvą paversti vienu iš sėkmingiausių pasaulio inovatyvių sprendimų ir pažangiausių verslų klasterių.

Šiandien lietuviai jau yra žinomi pasaulyje kaip vieni stipriausių naujų finansinių paslaugų teikimo sprendimų ir blockchain technologijų pritaikymo kūrėjai. Deja, net apie du trečdalius pačių lietuvių sukurtų blockchain projektų, dėl nepakankamai aiškios ir nepalankios teisinės – mokestinės aplinkos, registruojasi ne Lietuvoje. Žinant tai, tikėtis, kad mūsų šalyje norės aktyviai dirbti ir registruotis ir kitų šalių projektai, čia mokėdami mokesčius ir kurdami itin gerai apmokamas darbo vietas, neverta.

Todėl valstybės institucijos turi atlikti pamatuotus, tačiau sparčius žingsnius sukuriant saugią, patikimą ir tuo pačiu metu patrauklią jurisdikciją ateities technologijų kūrimui Lietuvoje.

Tikslas

(i) Svarbiausių suinteresuotųjų šalių (Finansų ministerija, Lietuvos bankas, Vyriausioji mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kitos) pozicijų dėl ICO ir blockchain pagrindu vystomų projektų suderinimas;

(ii) Lietuvos privalumus čia atlikti ICO ir vystyti blockchain pagrindu kuriamus projektus pateikiančių Gairių parengimas ir jų sklaidos užtikrinimas;

(iii) argumentuotų pasiūlymų ir (arba) teisės aktų pakeitimų projektų dėl teisinės bei mokestinės aplinkos gerinimo, toliau kuriant patikimą ir patrauklią jurisdickiją fintech ir blockchain projektams, pateikimas.

Projekto eiga

2018/04/30

Parengtos preliminariai su suinteresuotomis šalimis suderintos gairės

2018/06/08

Parengtos ir paviešintos galutinai suderintos gairės

2018/07/31

Parengti ir derinimui perduoti PPTFPĮ pakeitimai

2018/08/24

Parengtas projekto tęstinumo planas

2018/09/05

Pristatyti projekto rezultatai

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.