Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Jaunimo reikalų agentūra prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Jaunimo bendrųjų kompetencijų ugdymas socialinės atskirties prevencijai

2022 m. rugsėjo 7 d. - 2023 m. kovo 3 d.

Problema

Europos Komisijos 2022 metų ataskaitoje yra įvardinama, kad 24,5% Lietuvos gyventojų yra skurdo ar socialinės atskirties rizikoje. Viena iš šios kompleksinės problemos priežasčių – tai nelygiavertė jaunimo iš kaimo ir miesto prieiga prie bendrąsias kompetencijas vystančių veiklų ir paslaugų.

Siekdamos spręsti šią problemą, Augustė ir Deimantė savo pirmąjį projektą įgyvendina Jaunimo reikalų agentūroje ir nagrinėja, kaip socialinės atskirties prevencija gali būti efektyvinama teikiant tikslines paslaugas socialiai pažeidžiamam jaunimui. Projekto tikslui įgyvendinti pasitelkiama socialinės atskirties Lietuvoje apžvalga, kurioje aptariami socialinę atskirtį identifikuojantys gyvenimo kokybės rodikliai bei nagrinėjama jų rezultatų koreliacija su asmens socioekonomine kilme ir kontekstu. Vėliau yra pasitelkiamos konsultacijos su neformalaus švietimo ir darbo su jaunimu ekspertais siekiant identifikuoti, kokių kompetencijų labiausiai trūksta socialinę atskirtį patiriančiam jaunimui ir kokios paslaugos ir/ar veiklos efektyviausiai vystytų šias kompetencijas. Galiausiai bus vykdoma nacionalinė paslaugų jaunimui analizė tam, kad būtų identifikuotos tendencijos, kur Lietuvoje labiausiai trūksta prieigos prie veiklų, vystančių įgūdžius, kurie mažina socioekonominio konteksto efektą.

Projekto rezultatai: įvardintos prioritetinės kompetencijos, kurių išugdymas prisideda prie socialinės atskirties mažinimo bei sukurtas įrankis, leidžiantis identifikuoti, kokiu lygmeniu šios kompetencijos yra ugdomos užklasinėmis veiklomis Lietuvoje.

Deimantė yra studijavusi Lietuvos bei Airijos universitetuose ir įgyvendinusi įvairias jaunimo programas nevyriausybiniame sektoriuje. Domėjimosi sritys: lytinis švietimas; lyderiavimo ugdymas; savanorystė bei pilietė visuomenė.

Augustė yra socialinių nelygybių tyrėja, baigusi politikos mokslų bakalaurą Vilniaus Universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute ir studijuojanti nelygybių ir socialinio mokslų magistro programą London School of Economics and Political Science universitete. Domėjimosi sritys: socialinių nelygybių ir atskirties mažinimas, darbas su jaunimu, neformalus švietimas

Tikslas

Socialinės atskirties prevencija užtikrinant pažeidžiamo jaunimo prieigą prie bendrąsias kompetencijas vystančių veiklų.

Projekto eiga

2022/11/29

Socialinės atskirties Lietuvoje situacijos analizė

2022/12/15

Ekspertinių interviu apžvalga: bendrųjų kompetencijų ugdymas kaip socialinės atskirties prevencija

2023/01/30

Gerųjų praktikų analizė: socialiai pažeidžiamo jaunimo bendrųjų kompetencijų ugdymas socialinės atskirties prevencijai

2023/02/22

Bendrųjų kompetencijų matavimo metodologija

2023/02/24

Viešųjų konsultacijų ataskaita

2023/02/27

Bendrųjų kompetencijų matavimo metodologijos ir projekto rekomendacijų pristatymas

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2022/23
Augustė Dudutytė
Augustė Dudutytė
2022/23
Deimantė Adamonė
Deimantė Adamonė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė