Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Viešojo sektoriaus inovatyvumo skatinimas: „Digital Lithuania Academy“ koncepcijos sukūrimas ir įveiklinimas

2019 m. rugsėjo 6 d. - 2020 m. kovo 6 d.

Problema

Šiandien skaitmeninė transformacija yra neatsiejama tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus dalis. Teikiamos paslaugos vis dažniau perkeliamos į skaitmeninę erdvę, dėl to tenka dirbti su vis daugiau jautrios informacijos. Šios informacijos atskleidimas kibernetinės atakos metu gali sukelti ypatingai daug žalos. Teisingi skaitmeniniai įgūdžiai gali padėti užkirsti kelią tokioms atakoms. Kita svarbi skaitmeninių įgūdžių nauda – efektyvesnė organizacijos veikla. Atsižvelgiant į MIT skaitmeninio verslo centro ir „Capgemini“ tyrimų duomenis, 77 proc. organizacijų mano, kad trūkstami skaitmeniniai įgūdžiai yra pagrindinė kliūtis organizacijos skaitmeniniam virsmui. Taip pat, PwC tyrimų duomenimis tik 50 proc. darbuotojų yra patenkinti prieinamais resursais skirtais mokytis skaitmeninių įgūdžių.

Šiuo metu mokymai viešajame sektoriuje yra pragmatiški ir dėl to neužtikrina skaitmeninių įgūdžių lavinimo. Siekdami tikslingų pokyčių viešojo sektoriaus mokymų modelyje, kursime „Digital Lithuania Academy“– iniciatyvą skatinančią viešojo sektoriaus skaitmeninių įgūdžių lavinimą. Akademijos tikslas – efektyvesnis viešasis valdymas, stipresnis kibernetinis saugumas bei patrauklesnė darbo aplinka. „Digital Lithuania Academy“ tai virtuali mokymosi aplinka, kuri leis viešojo sektoriaus darbuotojams įsivertinti savo skaitmeninius įgūdžius ir remiantis pateiktomis rekomendacijomis juos tobulinti. Taip pat viešojo sektoriaus darbuotojai 4 renginių metu turės galimybę daugiau sužinoti apie darbui reikalingus skaitmeninius įgūdžius.

Tikslas

Šio projekto tikslas – skatinti skaitmeninių įgūdžių lavinimą viešajame sektoriuje, taip efektyvinant viešojo sektoriaus veiklą, stiprinant kibernetinį saugumą bei kuriant patrauklesnę darbo aplinką. Šis tikslas bus pasiektas įkuriant „Digital Lithuania Academy“ bei ją įveiklinant. Projekto pabaigoje bus nustatytas skaitmeninių įgūdžių standartas ir sukurtos priemones padedančios jį pasiekti. Šias priemones sudarys kompetencijų žemėlapis, skaitmeninių įgūdžių įsivertinimo įrankis, mokymai virtualioje aplinkoje bei paskaitos apie naujausias technologines tendencijas.

Projekto eiga

2019/11/15

Atlikta Lietuvos viešojo sektoriaus darbuotojų skaitmeninių įgūdžių analizė. Išnagrinėtas šių įgūdžių poreikis remiantis Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų pareigybių aprašymais

2019/11/26

Atlikta Lietuvos Respublikos ministerijų darbuotojų apklausa, kurios tikslas suprasti skaitmeninių įgūdžių poreikį viešajame sektoriuje

2019/11/22

Atlikta gerųjų Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Singapūro praktikų analizė

2020/01/15

Parengta „Digital Lithuania Academy“ struktūra bei veikimo koncepcija

2020/01/31

Įvykdytas interviu ciklas su LR ministerijų personalo skyrių atstovais siekiant nustatyti mokymų organizavimo praktikas ministerijose

2020/02/17

Apskritojo stalo diskusijos metu pristatyta ir išbandyta preliminari „Digital Lithuania Academy“ virtualios mokymosi platformos versija bei gautas grįžtamasis ryšys dėl jos patogumo (angl. user experience), turinio bei tinkamumo viešojo sektoriaus darbuotojams

2020/03/01

Pakoreguotas ir suinteresuotoms šalims pristatytas „Digital Lithuania Academy“ veikimo modelis

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2019/20
Justė Krančiukaitė
Justė Krančiukaitė
2019/20
Judita Šarpienė
Judita Šarpienė
2019/20
Žygimantas Kapočius
Žygimantas Kapočius

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė