Jei galima būtų suburti Alytaus regiono fanų komandą, Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ dalyvis Karolis Navickas, ko gero, joje griežtų pirmuoju smuiku. Per ketverius programos organizavimo metus ne vienas geraširdis dzūkas parodė puikus rezultatais, tačiau šį sykį kalbiname Karolį, kuris, atsisakydamas savo laisvalaikio ir ramių vakarų, su bičiuliais skiria laiką savo gimtojo Alytaus konkurencingumo stiprinimui.
Karoli, aktyviai dalyvauji Nacionalinės moksleivių akademijos veikloje mokydamas moksleivius ekonomikos pagrindų, ar tai tave pastūmėjo link idėjos įkurti Ekonomikos ir verslo akademiją Alytuje?
Galima sakyti – taip. Nacionalinėje moksleivių akademijoje jau ne vienerius metus dėstau ekonomiką ir matau tas akademines spragas, mokinių įgytas mokykloje. O akademijos idėja gimė man ir Povilui Labukui (Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkui). Akademijos atsiradimo poreikį lėmė kelios esminės priežastys: pagal bendrojo ugdymo programą mokyklose dėstomos ekonomikos pamokos turėtų atrodyti itin solidžiai, tačiau realybė tokia, jog pagal turimų valandų skaičių ekonomikos mokytojai negali pateikti ir kokybiškai išmokyti visos ekonomikos disciplinos pasirengimui reikiamos medžiagos.
Šios akademijos išskirtinis bruožas yra tas, kad bendram tikslui pasiekti bendradarbiauja aukštojo mokslo ir bendrojo lavinimo švietimo sistemos. Dėl visiškai naujo ir modernaus ekonomikos ir verslo mokymo modelio, savo akademines žinias ir bendruosius išteklius suvienijo Mykolo Romerio universitetas, Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija (AARVG) ir aš pats – aktyviai dalyvausiu dėstydamas akademijos mokiniams.

Bendradarbiaujant su AARVG ekonomikos mokytoja Rūta Mockevičiene, atlikta dabartinės ekonomikos ir verslo programos analizė – buvo analizuotos temos, užduotys, praktiniai užsiėmimai ir pan. Analizės metu paaiškėjo, kad dabartinė programa nėra tinkamai išdėstoma ir pateikiama mokiniams, per mažai laiko skiriama mokinių akademiniam švietimui, trūksta realių praktinių užduočių ir metodų. Atsižvelgiant į atliktą analizę, buvo parengta akademijos programa ir tolimesnių veiksmų planas – kaip gerinti Alytaus mokinių asmeninių finansų valdymo įgūdžius ir skatinti domėjimąsi ekonomikos mokslu.
Aš esu tikras, kad Ekonomikos ir verslo akademija taps geriausia ekonomikos ir verslo švietimo mokykla Lietuvoje ir esu pasiryžęs pats daug dirbti, kad šį tikslą pasiektumėme.

Kokius tikslus išsikėlė mokykla ir kaip planuojate užtikrinti Alytaus mokiniams geriausią ekonomikos mokymosi kokybę?
Visų pirma, sieksime padėti Alytaus moksleiviams pasiruošti ekonomikos ir verslo olimpiadoms. Analizuodami ankstesnių metų respublikinių ekonomikos ir verslo olimpiadų rezultatus, pamatėme, jog per 22 metus tik vienas Alytaus miesto moksleivis užėmė prizinę, 3-ąją, vietą Lietuvos ekonomikos ir verslo olimpiadoje. Be abejo, man labai smagu, kad būtent man pavyko būti tuo vieninteliu, tačiau esu tikras, kad Alytaus moksleivių potencialas žymiai didesnis ir galime turėti galimybę kasmet pasveikinti bent po vieną respublikinių ekonomikos ir verslo olimpiadų prizininką.
Jau ne pirmus metus dirbu su gabiais ir talentingais mokiniais Nacionalinėje moksleivių akademijoje – dėstau ekonomiką 11-12 klasių mokiniams. Ne pirmus metus mano mokiniai laimi prizines vietas olimpiadose, įstoja į prestižinius Europos universitetus, todėl, pasinaudodamas sukaupta patirtimi ir žiniomis, skatinsiu kitokį ekonomikos mokymąsi bei realių rezultatų pasiekimą.
Taip pat šios akademijos viena iš priemonių yra platforma, kurios tikslas sukurti galimybę Alytaus miesto mokyklų moksleiviams atlikti praktikas geriausiose Lietuvos įmonėse – Barclays, CSC Baltic, TEO ir pan. Ši platforma ne tik padės mokiniams įgyti praktinių žinių, tačiau ir prisidės prie mokinių asmenybių ugdymo, skatinant juos išeiti iš tradicinių mąstymo rėmų, kuriuos suteikia bendrojo lavinimo mokyklos.
Trečioji veiklos sritis, kuri prisidės prie akademijos sėkmės – sistemingas paruošimas ateities karjerai verslo, finansų ar panašiose srityse. Akademija veiks ne tik kaip ekonomikos akademinis branduolys, tačiau didelis dėmesys bus skiriamas mokinių asmeniniam tobulėjimui – mokiniai bus supažindinami su CV, motyvacinių laiškų rašymu, savo verslo vykdymu, ateities darbo perspektyvomis ir pan. Norime Lietuvoje pakeisti požiūrį į darbą su mokiniais, kuomet jie renkasi ateities profesijas. Tikimės, kad ateityje akademijoje veiks mentorių tinklas, sujungiantis dabartinius ir ankstesnius Alytaus mokyklų mokinius.
Ar prisidedi ir prie kitų veiklų, garsinančių Alytų? Kaip manai, kokios dar iniciatyvos gali padėti stiprinti Lietuvos regionus?
Pastaruoju metu Alytuje įgyvendinama nemažai veiklų, kurias inicijuoja buvę alytiškiai, norintys prisidėti prie savo gimtojo miesto augimo: Alytaus ekonomikos forumas, Jaunųjų chemikų mokykla, bendruomenių festivalis „10+ per vieną dieną“ ir t. t. Didelė dalis iš jų yra Alytaus CityAlumni klubo nariai. Labai gerai, kad tokias iniciatyvas palaiko ir remia miesto valdžia, verslas, miesto bendruomenė. Tačiau neseniai buvo susiduriama su ne tokia palankia aplinka, kuri tokias iniciatyvas vis nuslopindavo.
Mano nuomone, gimtajame Alytuje miesto išrinktieji 4 metus sėdėdavo prie apvalaus stalo, tačiau ženklaus progreso nebuvo. Nebuvo įgyvendinamos naujos idėjos, o kartais netgi teigiami pokyčiai būdavo tyčia stabdomi. Todėl labai džiaugiamės, jog mūsų iniciatyva patikėjo naujoji miesto valdžia, universitetas ir gimnazija. Be papildomo dėmesio ir palaikymo būtų sunku idėjas paversti konkrečiais rezultatais.

Naujos idėjos, darbai, pokyčiai turi būti daromi ne tam, kad kažkas sulauktų pripažinimo ar dėmesio, bet tam, kad tai būtų pavyzdys kitiems keisti nusistovėjusią tvarką ir gerinti savo bendruomenės aplinką.
Darysime viską, ką galime, jog ši Ekonomikos ir verslo akademija taptų geriausia Lietuvoje ekonomikos švietimo mokykla. Tik didelių pastangų ir noro dėka šiuos tikslus galime pasiekti. Taip pat kitų miestų alumnus, gyvenančius Vilniuje, Kaune, Londone ar kitame pasaulio didmiestyje, norėčiau savo ir savo bičiulių pavyzdžiu įkvėpti ir paskatinti taip pat prisidėti kuriant savo kraštą – savo Lietuvą!