Grįžti
Unė Kaunaitė
2014/15

Unė Kaunaitė

Išsilavinimas:

  • Psichologijos ir socialinės antropologijos dvigubas bakalauro laipsnis (St Andrews Universitetas, Jungtinė Karalystė)

Motyvacija

Galėčiau sakyti, kad visada žinojau – grįšiu. Bet grįžti ir nereikėjo. Nors ketverius metus studijavau užsienyje, iš Lietuvos taip ir neišvažiavau. Net būdama toli stengiausi išlaikyti man svarbius ryšius – gyvendama Škotijoje aktyviai rašiau į internetinius portalus Lietuvoje, buvau ir esu jaunimo žurnalo „Pašvaistė“ koordinatorė, dėsčiau Nacionalinėje Moksleivių Akademijoje.

Jau pirmaisiais studijų metais išleidau savo pirmąjį romaną paaugliams „Sudie, rytojau“, patekusį į „Metų knygos“ rinkimus, su kuriuo aplankiau ne vieną Lietuvos mokyklą ir biblioteką, knygų muges ir festivalius, mėgindama skatinti meilę skaitymui ir kūrybiškumą. St Andrews universitete įkūriau lietuvių studentų bendruomenę, į anglų kalbą išverčiau ir su britų aktoriais pastačiau J. Grušo spektaklį „Meilė, Džiazas ir Velnias“, taip skleisdama lietuvių kultūrą. Niekada nesijaučiau nutolusi nuo Lietuvos – nebent priešingai.

Gyvenimą galima kurtis bet kuriame pasaulio krašte. Galima keisti daugelį šalių. Bet tikiu, kad kurti, o ne tiesiog keisti gali tik iš tiesų suvokdamas aplinką ir suprasdamas joje gyvenančius žmones. Ir kurti reikia dėl to, kad tau rūpi, tau svarbu. Tokia šalis man yra Lietuva – suprantu ją, nes joje užaugau, ir noriu kurti, nes man rūpi. Todėl jokia kita programa nebūtų geriau apibūdinusi to, ką norėjau ir noriu veikti – kurti Lietuvai.

Rotacija

1
2015 m. gegužės 1 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Valstybės tarnybos prestižas

Vidaus reikalų ministerija

2
2015 m. sausio 5 d. - 2015 m. balandžio 30 d.

Personalo skyriaus ir motyvacinės sistemos sukūrimas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

3
2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 4 d.

STEM ugdymo stiprinimas Lietuvos mokyklose

Švietimo ir mokslo ministerija