Šių metų rugsėjo 6 d. Vyriausybės rūmuose Premjeras kartu su kitais Vyriausybės nariais pasveikino kurti Lietuvai nusprendusius programos „Kurk Lietuvai“ dalyvius – pasidžiaugė vykdytų projektų rezultatais, įteikė padėkas bei pasveikino naujai startuojančią kartą.
„Džiaugiuosi, kad su šios programos dalyviais tenka bendrauti jau ne vienerius metus. Į Lietuvą šios programos dėka grįžtantieji profesionalai parveža ne tik idėjas, bet ir ambicijas, ryžtą siekti užsibrėžtų tikslų, daug drąsos ir atsakomybės už savo šalį ir priimamus sprendimus bei didelį norą bendradarbiauti, sodinti visus prie vieno stalo ir realiai ne tik spręsti, bet ir išspręsti problemas. Ši programa yra apie lyderystę, kuria išsiskiria jos dalyviai, įkvėpdami ir kitus“, – teigė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
Nuo praėjusių metų rugsėjo 23 d. programos dalyviai įgyvendino 24 projektus, tarp kurių yra ir pirmasis per septynerius „Kurk Lietuvai“ metus įgyvendintas tarptautinis projektas. Mūsų šalies iniciatyva kuriamos ES Kibernetines greitojo reagavimo pajėgos, o „Kurk Lietuvai“ programos dalyviams Krašto apsaugos ministerija patikėjo koordinuoti šio ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) projekto koncepcijos kūrimą ir įgyvendinimą. Ministerijos atstovai džiaugiasi, kad programos dalyvių dėka šis Lietuvos inicijuotas projektas yra daugiausiai įgyvendinimo link pažengęs iš visų 17-os PESCO patvirtintų projektų. Stiprinant kibernetinio saugumo sektorių Lietuvoje, dalyviai taip pat pateikė siūlymus dėl pokyčių rengiant šio sektoriaus specialistus, be to, padėjo pamatus aktyvesniam viešojo sektoriaus ir žiniasklaidos bendradarbiavimui mažinant kibernetinių grėsmių pavojų.
Programos dalyvių dėka, Lietuva tapo viena iš pirmųjų ES šalių, parengusių išsamias gaires skaidresnei pirminio viešojo žetonų siūlymo (ICO) projektų veiklai užtikrinti. Tai padės pritraukti užsienio investicijas ir kurti palankią bei saugią aplinką „fintech“ ir „blockchain“ verslui Lietuvoje. Analizuodami užsienio šalių patirtį, dalyviai parengė stipendijų studijuojantiems užsienyje modelį, pagal kurį jau buvo atrinkti pirmieji stipendininkai. Taip pat dalyvių parengtas ir jau pradėtas įgyvendinti modelis, kuris leistų doktorantūros studijas vykdyti ne tik aukštosiose mokyklose, bet ir verslo įmonėse. Kito „Kurk Lietuvai“ projekto metu sukurtas Psichikos sveikatos centruose teikiamų paslaugų kokybės stebėsenos modelis – tai pirmas žingsnis diegti stebėsenos sistemą, skirtą gerinti pirminio lygio psichikos sveikatos priežiūrą Lietuvoje. Dalyviai per pastaruosius 12 mėnesių taip pat ėmėsi spręsti iššūkių ES švietimo, smurto artimoje aplinkoje, korupcijos mažinimo sveikatos priežiūros įstaigose, diasporos atsparumo dezinformacijai didinimo, kultūros prieinamumo, profesinio orientavimo sistemos efektyvinimo ir kitose srityse.
VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinama programa „Kurk Lietuvai“ jau skaičiuoja septintuosius gyvavimo metus. Iki šiol programoje jau dirbo 131 tarptautinę patirtį turintis profesionalas, o nuo rugsėjo 6-tosios darbus pradeda septintoji karta. Per šešerius veiklos metus įvykdyta virš 180 projektų. „Kasmet dalyviams baigiant darbus programoje tikimės, kad metai laiko Lietuvos viešajame sektoriuje bus naudingi ne tik pasiektais projektų rezultatais, bet ir įtikins dalyvius, kad verta likti ir kurti Lietuvai. Šiais metais vėl džiugina liekančiųjų Lietuvoje po programos statistika – beveik 90 procentų šios kartos dalyvių planuoja likti Lietuvoje ir apie pusė jų šiuo metu svarsto konkrečius pasiūlymus likti ir dirbti šalies viešajame sektoriuje“ – rezultatais džiaugėsi „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė.
JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kenija, Ispanija – tai tik keletas šalių, iš kurių grįžta naujos kartos dalyviai, kurie didžiausią dėmesį šį rudenį skirs inovacijų, švietimo, regionų ir darnios plėtros iššūkiams spręsti.