Programos „Kurk Lietuvai” dalyvių Pauliaus ir Gabrielės sukurtą profesinio orientavimo iniciatyvą „Ateities inžinieriai” palaiko net 17 orlaivių mechanikos, elektronikos ir IT įmonių. Tai – sektoriai, kuriuose specialistų per artimiausius 6 metus reikės daugiausiai. Viena iš amerikiečių programavimo paslaugų įmonių – „Devbridge Group” – antrą mėnesį iš eilės skatina moksleivius rinktis inžinerinę specialybę ir griauna mitus apie programuotojus.
Komentuodamas daugiau nei tūkstančiui šalies moksleivių dedikuotos iniciatyvos reikšmę, „Devbridge Group” padalinio Lietuvoje vadovas ir viceprezidentas Viktoras Gurgždys išskiria du aspektus: didelį poreikį auginti IT specialistų ateities kartą ir tokį patį didelį šios industrijos mistifikavimą. Šiuo tikslu, įmonė atvėrė abiejų savo ofisų Lietuvoje duris moksleivių vizitams.
„Nieko nenustebinsiu akcentuodamas didelę IT specialistų paklausą rinkoje, tai – plačiai žinomas faktas ir nenuostabu, kad didžiausios šios rinkos žaidėjos stengiasi daryti viską, kad prisidėtų prie tokių specialistų ugdymo. Juk mums patiems jų reikia. Šiuo atveju, mūsų tikslai sutapo – siekiame įkvėpti jauną asmenybę pasirinkti perspektyvią ir pažangią kryptį, kuri, iš mano asmeninės patirties, atveria neribotas galimybės tobulėti, kilti karjeros laiptais ir, kas, galbūt, aktualu jaunimui – leidžia kur kas anksčiau būti finansiškai nepriklausomu”, – šypsosi V. Gurgždys.
Svarbiausia susitikimų su moksleiviais dalis – programuotojo profesijos pristatymas ir nusistovėjusių mitų išsklaidymas. Neretai IT specialistams klijuojamos stereotipinės “moksliuko”, socialinių įgūdžių stokojančio ir nuo savo kompiuterio ekrano neatsitraukiančio asmens etiketės. Atvykę į „Devbridge Group”, moksleiviai pamato visai kitą vaizdą.
„Lankydamiesi mūsų ofisuose jaunuoliai mato itin modernias darbo erdves, turimą techninę įrangą, mūsų specialistus, jų dienos eigą ir laisvalaikio erdves, atributus. Pristatome, ką gi dirba programuotojai ir kokius sprendimus jie kuria ir norime įkvėpti svečius pasukti programuotojo keliu”, – teigia V. Gurgždys.
Labiausiai jaunimo akį traukia programuotojų ekranai ir galimybė aptarti su specialistais čia pat kuriamą kodą. Pažintis su programuotojo profesija moksleiviams griauna atgyvenusius stereotipus – jie bendrauja su šiuolaikiškais savo srities profesionalais, kurie noriai atskleidžia savo veiklos “virtuvę” arba, šiuo atveju, ir sporto salės duris.
„Mūsų specialistai dirba ties itin dideliais projektais, kuriame sprendimus JAV rinkai ir dirbame su tokiomis kompanijomis, kurios patenka į „Fortune 1000” sąrašą. Jei kalbėtume krepšinio terminais, žaidžiame toje didžiojoje lygoje, tarsi “programavimo NBA”. Atitinkamai investuojame ir į savo poilsį, laisvalaikį, tad turime įvairių galimybių aktyviam laisvalaikiui tiek ofise, tiek ir už jo ribų”, – priduria V. Gurgždys.
Turo po įmonės ofisus metu, dažniausiai moksleiviai domisi, kokias sąlygas turi darbuotojai, kiek laiko reikia praleisti darbe. Moksleivių klausimų TOP 3: kokios vyrauja algos, kiek šioje profesijoje yra merginų ir ar reikia studijuoti, kad taptum programuotoju.
Iniciatyvos „Ateities inžinieriai” profesinio orientavimo vizituose balandžio-birželio mėnesiais dalyvauja 9-12 klasių moksleiviai, siekdami susipažinti su lėktuvų mechaniko, elektronikos inžinieriaus bei programuotojo profesijomis.