Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo mainų paramos fondas

Užsienio studentų skaičiaus didinimas Lietuvos aukštosiose mokyklose

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 4 d.

Problema

Lietuvoje 2013 metais studijavo 4117 studentai iš ES ir kitų (ne ES) šalių. Bendrame imigracijos kontekste trečiųjų šalių studentai sudaro apie 10-15% visų atvykstančių trečiųjų šalių piliečių arba apie 2% visų studijuojančių. Palyginus su kitomis ES šalimis, Lietuvoje studijuojančių užsienio šalių skaičius yra gana mažas. Europos aukštojo mokslo tarptautiniškumo plėtra yra vienas iš Europos Komisijos prioritetų, Lietuvos Švietimo ir Mokslo ministerija siekia, jog užsienio studentų skaičių Lietuvoje padidinti 5-6 kartus.

Remiantis 2012 metais TMO ir Europos Migracijos tinklo atliktais tyrimais dėl „Studentų iš trečiųjų šalių Lietuvoje“ ir „Studentų iš trečiųjų šalių patirčių Lietuvoje“ keliame sau uždavinius: pateikti tikslesnę ir sklandesnę informaciją internete apie studijas ir gyvenimą Lietuvoje, bei studentų integraciją Lietuvoje padaryti sklandesnę.

Atlikome išsamią analizę apie užsienio studentų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir integraciją (analizės kryptys: teisinė bazė, migracija, studentų darbo klausimas, aplinkos pritaikomumas užsieniečiams). Atsižvelgiant į gautus analizės rezultatus pateikėme siūlymus:

– dėl dvikalbių pranešimo formų, informuojančių apie laikino leidimo gyventi suteikimą, pratęsimą arba atsisakymą suteikti (VRM, URM)

– dėl Study in Lithuania kampanijos plėtros, rinkodaros pakeitimo (ŠMPF)

– dėl EPIS sistemos plėtros automatizuojant priminimų siuntimą apie dokumentų galiojimo laiką bei gaminimo procesą (VRM)

– dėl leidimo studentams dirbti nuo antrojo kurso ir netaikyti ribojimų studentams dirbti, atvykstantiems iš šalių su kuriomis Lietuva turi pasirašiusi bevizio rėžimo sutartis

– dėl stipendijų plėtros užsienio studentams (ŠMM)

– pasiūlymas ŠMM prisijungti prie Ekonominės diplomatijos tarybos (ŠMM, URM)

– dėl gyvenamosios vietos deklaravimo sistemos, teisinių pakeitimų (VRM, Gyventojų registro tarnyba)

– dėl eilių valdymo strategijos Migracijos valdyboje bei elektroninės registracijos sistemos (Policijos departamentas, VRM)

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.