Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo mainų paramos fondas

Užsienio studentų skaičiaus didinimas Lietuvos aukštosiose mokyklose

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 4 d.

Problema

Lietuvoje 2013 metais studijavo 4117 studentai iš ES ir kitų (ne ES) šalių. Bendrame imigracijos kontekste trečiųjų šalių studentai sudaro apie 10-15% visų atvykstančių trečiųjų šalių piliečių arba apie 2% visų studijuojančių. Palyginus su kitomis ES šalimis, Lietuvoje studijuojančių užsienio šalių skaičius yra gana mažas. Europos aukštojo mokslo tarptautiniškumo plėtra yra vienas iš Europos Komisijos prioritetų, Lietuvos Švietimo ir Mokslo ministerija siekia, jog užsienio studentų skaičių Lietuvoje padidinti 5-6 kartus.

Remiantis 2012 metais TMO ir Europos Migracijos tinklo atliktais tyrimais dėl „Studentų iš trečiųjų šalių Lietuvoje“ ir „Studentų iš trečiųjų šalių patirčių Lietuvoje“ keliame sau uždavinius: pateikti tikslesnę ir sklandesnę informaciją internete apie studijas ir gyvenimą Lietuvoje, bei studentų integraciją Lietuvoje padaryti sklandesnę.

Atlikome išsamią analizę apie užsienio studentų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir integraciją (analizės kryptys: teisinė bazė, migracija, studentų darbo klausimas, aplinkos pritaikomumas užsieniečiams). Atsižvelgiant į gautus analizės rezultatus pateikėme siūlymus:

– dėl dvikalbių pranešimo formų, informuojančių apie laikino leidimo gyventi suteikimą, pratęsimą arba atsisakymą suteikti (VRM, URM)

– dėl Study in Lithuania kampanijos plėtros, rinkodaros pakeitimo (ŠMPF)

– dėl EPIS sistemos plėtros automatizuojant priminimų siuntimą apie dokumentų galiojimo laiką bei gaminimo procesą (VRM)

– dėl leidimo studentams dirbti nuo antrojo kurso ir netaikyti ribojimų studentams dirbti, atvykstantiems iš šalių su kuriomis Lietuva turi pasirašiusi bevizio rėžimo sutartis

– dėl stipendijų plėtros užsienio studentams (ŠMM)

– pasiūlymas ŠMM prisijungti prie Ekonominės diplomatijos tarybos (ŠMM, URM)

– dėl gyvenamosios vietos deklaravimo sistemos, teisinių pakeitimų (VRM, Gyventojų registro tarnyba)

– dėl eilių valdymo strategijos Migracijos valdyboje bei elektroninės registracijos sistemos (Policijos departamentas, VRM)

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Giedrė Simanauskaitė
Giedrė Simanauskaitė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė