VšĮ „Versli Lietuva“
2016/09/12 - 2017/03/12
Problema
Daugelis pasaulio ekonomistų vieningai sutaria, kad inovacijos palaipsniui tampa vienas svarbiausių šalies ekonomikos variklių. Pasaulinio inovacijų reitingo duomenimis, Lietuva šiuo metu užima 24 vietą iš 28 Europos Sąjungos narių pagal šalies inovatiškumą ir lenkia tik tokias valstybes kaip Latvija (25), Kipras (26), Bulgarija (27) bei Rumunija (28), tuo tarpu Estija šiuo metu užima 11 vietą.
Taip pat, didėjant konkurencijai dėl geriausių protų, išsivysčiusios valstybės ieško vis naujų būdų siekdamos prisitraukti stipriausius talentus bei stiprinti savo šalies konkurencingumą grindžiama inovacijomis ir jų plėtra. Viena tokių priemonių yra inovatyvių startuolių kūrėjams teikiamos lengvatos bei skubos tvarka išduodami leidimai laikinai gyventi šalyje. Šie leidimai yra plačiai žinomi tarptautinėje inovacijų bendruomenėje pavadinimu „Startup Visa” ir jau taikomi 11 pasaulio (7 ES) šalyse.
Lietuvos Seimui 2016 m. rugsėjo 14 d. priėmus įstatymo pakeitimą „Dėl užsieniečių teisinės padėties” suteikė progą Lietuvai sukurti savo unikalią inovatyvių verslų traukos schemą ir tapti pirmąja šalimi Centrinėje bei Rytų Europoje, turinčia savo „Startup Visa”. Projektu siekiama pradėti spręsti šalies inovacijų trūkumo problemą, prisitraukti išskirtinius talentus, skatinti šalies konkurencingumą bei šiomis priemonėmis prisidėti prie pridėtinės ekonominės vertės kūrimo Lietuvoje.
Tikslas
Parengti ir įteisinti Lietuvos „Startup Visa“ procedūrų koncepciją, kuri leis užsieniečiui, ketinančiam užsiimti teisėta veikla, susijusia su naujų technologijų ar kitų Lietuvos Respublikos ūkio ir socialinei plėtrai reikšmingų naujovių diegimu, gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje smulkaus verslo pagrindu.
Projekto eiga
2016/09/12

2016/10/10
Atlikta esamos situacijos Lietuvoje bei užsienio gerosios praktikos analizė.

2016/11/18
Parengtas Lietuvos „Startup Visa“ modelio pasiūlymas:
- Proceso dokumentas;
- Vidinio proceso vienlapis;
- Viso proceso vienlapis.

2017/01/26
Patvirtintas Lietuvos „Startup Visa” modelis.

2017/02/28
Sukurta pagrindinė modelio įgyvendinimo priemonė: paraiškų teikimo ir administravimo platforma „Startup Visa Lithuania”.

2017/03/10
Sukurtos priemonės Lietuvos „Startup Visa” modelio įgyvendinimui ir pasiūlymai tolimesniam vystymui. Priedai:
- Informacijos vienlapis komisijos nariams;
- „Startup Visa” koordinatoriaus etato aprašas;
- Pirmų metų komunikacijos planas;
- Bendradarbiavimo pasiūlymo šablonas startuolių ekosistemos dalyviams;
- Komisijos darbo reglamentas.
Pabaiga
Rezultatas
Šis projektas yra dalis Vyriausybės kanceliarijos kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamo „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ projekto, kuriuo siekiama suformuoti bendrą viešųjų konsultacijų praktiką viešojo valdymo institucijose, padidinti visuomenės dalyvavimo viešajame valdyme veiksmingumą, plėsti informacijos apie Vyriausybės vykdomą veiklą ir visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą priemones prieinamumą, sustiprinti viešojo valdymo atvirumo plėtrai reikalingas kompetencijas.
Šis projektas dalinai finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.
