Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

“Socialinio modelio” analizė ir rekomendacijų rengimas

2015 m. gegužės 1 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Darbo santykių reguliavimas Lietuvoje yra nelankstus ir neatitinka šiuolaikinių darbdavių ir darbuotojų poreikių: pagal Global Competitiveness Index 2014, Lietuva užima 106 vietą (iš 144) pagal darbo rinkos lankstumą. Investuotojų forumo duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūko net 69 proc. darbdavių. Galiausiai, socialinės apsaugos ir paramos sistema yra neefektyvi: neskatina įsidarbinti arba skatina įsidarbinti nelegaliai, didina pašalpų gavėjų skaičių.

Šioms problemoms išspręsti 2015 m. pavasarį buvo pristatytas „socialinis modelis“ – įstatymų projektų paketas, iš esmės modernizuojantis Darbo kodeksą, keičiantis socialinės apsaugos sistemą ir sprendžiantis užimtumo problemas. Tačiau šis modelis visuomenei buvo pristatytas chaotiškai ir neapgalvotai, ir daugelis suinteresuotųjų šalių to nesupranta ir neturi laiko į tai įsigilinti. Dėl to egzistuoja tikimybė, kad soc. modelis bus nepriimtas ir pokyčiai darbo rinkos ir socialinės apsaugos reguliavime liks neįgyvendinti.

Rotacijos VšĮ „Investuok Lietuvoje“ metu bus parengtos pastabos ir rekomendacijos soc. modelio įstatymo projektams, siekiant įvertinti investuotojams ir darbdaviams aktualiausias soc. modelio dalis bei užtikrinti pritarimą joms.

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Ignas Rubikas
Ignas Rubikas

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė