Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros finansavimas

2014 m. gegužės 1 d. - 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Lietuvoje ir daugelyje kitų ES valstybių 2008–2009 m. bankų sektorius patyrė didelės apimties nuostolius. Tai lėmė reikšmingą kreditavimo politikos pasikeitimą: bankai peržiūrėjo netvaraus ekonomikos pakilimo metu taikytas skolinimo sąlygas ir sugriežtino paskolų išdavimo kriterijus siekdami sumažinti jų rizikingumą.

Dėl šių pasikeitimų bankiniame sektoriuje kredito įstaigų teikiamas finansavimas bus ypač sunkiai prieinamas smulkiems ir vidutiniams verslams (SVV). Paskolos dažnu atveju nėra priimtina SVV finansavimo forma dėl įmonių riboto turto, kurį būtų galima panaudoti kaip užstatą, ir dėl reliatyviai didelių rizikų susijusių su SVV veikla.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, bankų paskolos yra labiausiai paplitusi įmonių plėtros finansavimo forma, net 70% įmonių yra priklausomos nuo bankinio finansavimo. Tuo tarpu vos 20% JAV įmonių renkasi banko paskolą kaip priimtiniausią išorinio finansavimo būdą.

Alternatyvių sėkmingai veikiančių ir tvarių SVV plėtros finansavimo priemonių kolkas nėra. Neskatinant verslo subjektų ieškoti kitų finansavimo būdų ir nekuriant alternatyvių priemonių, didėja grėsmė, kad ilgainiui šalies smulkus ir vidutinis verslas susidurs su verslo plėtros resursų stygiumi.

Todėl mūsų projekto tikslas yra skatinti smulkiam ir vidutiniam verslui prieinamų alternatyvių finansavimo priemonių kūrimą. Dirbdami Lietuvos Banke pasiūlysime Lietuvos rinkai tinkamiausių SVV finansavimo priemonių įgyvendinimo planą.

Projekto failai

Dalyviai

2013/14
Petras Misiūnas
Petras Misiūnas
2013/14
Rūta Ambrasaitė
Rūta Ambrasaitė
2013/14
Ūla Kalkytė
Ūla Kalkytė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė