Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Panevėžio miesto savivaldybė

Robotai renkasi Panevėžį: Pramonės 4.0 ekosistemos vystymas regiono plėtrai

2018 m. rugsėjo 6 d. - 2019 m. kovo 8 d.

Problema

Panevėžys – vienas stipriausių šiaurės-rytų Europos regiono robotikos centrų! Tokį ambicingą tikslą išsikėlė miestas, pasirinkęs robotiką ir automatizavimą kaip pagrindinę kryptį regiono plėtrai (Nacionalinės regioninės politikos prioritetai iki 2030 metų, 2018).

Panevėžio regionas jau kurį laiką susiduria su dideliais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais. Per pastaruosius 15 metų gyventojų skaičius Panevėžio regione sumažėjo ketvirtadaliu (MOSTA, 2017). Ekonominis vystymasis gerokai atsilieka nuo Lietuvos vidurkio. (Lietuvos statistikos departamentas, 2018). Negana to, tik 27,7 % gyventojų teigiamai vertina Panevėžio įvaizdį (LMA, 2017).

Kita vertus, Panevėžio regionas išsiskiria iš kitų Lietuvos regionų savo specifiniais resursais. Jis ne tik turi gilias pramonės tradicijas, dešimtis sėkmingai veikiančių pramonės įmonių, bet ir potencialą tapti ateities technologijų centru. Panevėžyje yra vienintelė Lietuvoje KTU Pramoninių robotų laboratorija, aukštos pridėtinės vertės paslaugas siūlo Panevėžio mechatronikos centras, o mokslo ir verslo integracijai skatinti įsteigtas Panevėžio mokslo ir technologijų parkas. Miesto švietimo įstaigose siūlomos mokymo programos robotikos ir automatizavimo srityse, ne viena Panevėžyje įsikūrusi įmonė yra įdiegusi arba net pati kuria robotikos sprendimus.

PWC, Ernst & Young ir Robotic Industries Association tyrimai rodo, kad automatizavimas ir robotizavimas paveikia visas pramonės šakas ir itin reikšmingai prisideda prie sukurtos pridėtinės vertės augimo. Negana to, pasaulyje sparčiai plinta Pramonė 4.0 – ketvirtoji pramonės revoliucija, arba gamybos modernizavimas diegiant ne tik automatizavimo sistemas bei robotus, bet ir pažangiausias skaitmenines technologijas.

Žingsniavimas koja kojon su pasaulinėmis Pramonės 4.0 tendencijomis galėtų būti veiksmingas atsakas į Panevėžį kamuojančias problemas.

Nepaisant Panevėžio regiono potencialo robotikos, automatizavimo ir skaitmeninimo srityse, visapusiška Pramonės 4.0 vystymui skirta strategija kol kas neegzistuoja. Nėra identifikuoti Pramonės 4.0 ekosistemos narių vaidmenys, neparengtas veiksmų planas, nėra numatyta, kaip Panevėžio regioną integruoti į nacionalinę Pramonės 4.0 strategiją.

Tikslas

Įtraukiant visas suinteresuotąsias šalis parengti ir pradėti įgyvendinti strategines gaires Pramonės 4.0 ekosistemos vystymui Panevėžio regione.

Projekto eiga

2018/10/28

Atlikta Panevėžio regiono Pramonės 4.0 ekosistemos apžvalga

2018/11/30

Surengtas interviu ciklas su suinteresuotosiomis šalimis dėl potencialių Pramonės 4.0 ekosistemos vystymo priemonių

2018/12/14

Pirminės Pramonės 4.0 vystymo strategijos gairės pristatytos ir aptartos apskritojo stalo diskusijos metu

2019/01/31

Inicijuotas Panevėžio regiono strateginės Pramonės 4.0 vystymo patarėjų tarybos steigimas

2019/02/28

Parengtas Pramonės 4.0 vystymo strategijos projektas

2019/03/04

Įgyvendinti pirmieji strategijos veiksmai: Panevėžio robotų fiesta; Prekės ženklas ir komunikacija

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2018/19
Dalia Bagdžiūnaitė
Dalia Bagdžiūnaitė
2018/19
Kristina Samasionokaitė
Kristina Samasionokaitė
2018/19
Monika Miniotaitė
Monika Miniotaitė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė