Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
2019/03/11 - 2019/09/06
Problema
2018 metais atlikto Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo duomenimis, Lietuvoje patyčias vis dar patiria 29 proc. berniukų ir 26 proc. mergaičių. Šiandien tai yra viena opiausių visuomenės problemų, paliekanti nepataisomą žalą augančiam žmogui, o savižudybės dėl patyčių rodo, kad šis reiškinys yra labai paveikus.
Didelis patyčių paplitimo mastas skatina ieškoti tinkamiausių kelių ne tik sistemingai registruoti patyčių atvejus, bet ir tinkamai į juos reaguoti, užkertant kelią tolesniam netinkamam elgesiui.
Mokytojai ir švietimo pagalbos specialistai mokyklose vaidina kritinį vaidmenį sprendžiant patyčių atvejus ir jų kompetencijų bei žinių tobulinimas ženkliai prisideda prie efektyvesnio pagalbos teikimo besityčiojantiems ir nuo patyčių nukentėjusiems asmenims.
Pagalbos įvykus patyčioms teikimo mokymus (išskyrus pavienes iniciatyvas) šiuo metu turėjo tik tos mokyklos, kurios dalyvauja patyčių prevencijos programose (Olweus programa – 470 mokyklų, „Friends“ programa – 20 mokyklų), todėl daugiau nei pusė Lietuvos mokyklų pedagogų šiuo metu nėra apmokyti, kaip sistemingai teikti pagalbą ir spręsti realius patyčių atvejus.
Laiku panaudotos kompetencijos ir žinios užtikrintų mokiniams ir visai mokyklos bendruomenei laiku suteiktą psichologinę pagalbą, tarpusavio supratimu grįstą bendravimo ugdymą ir užkirstų kelią naujiems patyčių atvejams.
Kamila Gasinska Laura Varslauskaitė patyčios smurtas mokykloje reaguok.lt
Tikslas
Sukurti internetinę mokymų platformą „REAGUOK.LT“, kuri patogiu formatu pedagogams ir švietimo pagalbos specialistams suteiktų reikiamų žinių ir įgūdžių kaip reaguoti į patyčias bei skatintų profesinį tobulėjimą.
Projekto eiga
2019/03/12

2019/04/19

2019/05/10

2019/06/10
Įvykusios viešosios konsultacijos su 5 Lietuvos savivaldybių pedagogais ir švietimo pagalbos specialistais

2019/08/26
Sukurta elektroninės mokymų platformos pirminė versija, įvykdytas platformos testavimas

2019/09/06
Pristatyti projekto rezultatai ir rekomendacijos
2019/09/06
Rezultatas

Šis projektas yra dalis Vyriausybės kanceliarijos kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamo „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ projekto, kuriuo siekiama suformuoti bendrą viešųjų konsultacijų praktiką viešojo valdymo institucijose, padidinti visuomenės dalyvavimo viešajame valdyme veiksmingumą, plėsti informacijos apie Vyriausybės vykdomą veiklą ir visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą priemones prieinamumą, sustiprinti viešojo valdymo atvirumo plėtrai reikalingas kompetencijas.
Šis projektas dalinai finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.