Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministerija

Pilietinės brandos vertinimo sistemos kūrimas

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 4 d.

Problema

Pagalvojus apie pilietiškumo ugdymą mokykloje daugelį apima žiovulys ar abejonės dėl jo reikalingumo. Pasimetame ne tik dėl to, kas apskritai yra pilietiškumas, bet ir kaip jį ugdyti bei vertinti.

Tyrimai rodo, kad pilietiškumo ugdymas tiek mokytojų, tiek mokinių tarpe matomas kaip ne itin reikšminga Lietuvos švietimo sritis, nors šiandieniniame geopolitiniame kontekste visuomenės pilietinių įgūdžių ir kritinio mąstymo lavinimas tampa viena esminių užduočių. Nepaisant esamų programų bei tam skiriamų lėšų, pamokos ir visuomenei naudingo darbo sistema neduoda norimų rezultatų – jauni žmonės mažai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, nėra politiškai aktyvūs.

Aiškių duomenų, kuriais būtų galima įvertinti moksleivių pilietinę brandą, trūkumas tyrimuose įvardijamas kaip svarbi pilietinio ugdymo nuvertinimo priežastis. Tai neleidžia identifikuoti realios situacijos bei užtikrinti pilietiškumo ugdymo įgyvendinimo kokybės. Siekdami efektyvinti šiandien turimos priemonių bazės panaudojimą, kuriame pilietinės brandos vertinimo sistemą. Kuriamas įrankis tūrėtų apimti tiek praktines pilietines veiklas, tiek formalųjį ugdymą, taip siekiant pateikti kuo išsamesnį asmenybės įvertinimo rezultatą.

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Mantė Makauskaitė
Mantė Makauskaitė
2014/15
Arnoldas Pikžirnis
Arnoldas Pikžirnis

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė