Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

„Patyčių dėžutė“ – greito pranešimo ir reagavimo į patyčias mokykloje įrankio sukūrimas

2018 m. rugsėjo 6 d. - 2019 m. kovo 8 d.

Problema

Kodėl svarbu spręsti patyčių problemą mokyklose ir dar svarbiau užtikrinti jų registravimą?

Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) 2016 metų duomenimis patyčių paplitimas tarp vaikų ir paauglių Lietuvoje yra didžiausias, lyginant su kitomis 42 tyrime dalyvavusiomis šalimis. Net trečdalis Lietuvos moksleivių patyrė patyčias bent 2-3 kartus per du mėnesius. Šiandien tai yra viena opiausių visuomenės problemų, paliekanti nepataisomą žalą augančiam žmogui, o savižudybės dėl patyčių rodo, kad šis reiškinys yra labai paveikus.

Nors 2017 kovo 22 d. Švietimo ir mokslo ministrės įsakymas ,,Dėl smurto prevencijos įgyvendinimo mokyklose” nustato, kad visi mokyklos bendruomenės nariai turėtų pranešti ir registruoti patyčių atvejus, tačiau šis procesas yra nevykdomas arba vykdomas labai fragmentiškai. Šiuo metu Lietuvoje nėra pakankamai informacijos apie užregistruotų patyčių atvejų skaičių ir yra tikimybė, kad mokiniai negauna reikalingos pagalbos dėl neefektyviai vykdomos intervencijos stebėsenos.

Mūsų visuomenė linkusi reaguoti tik tuomet, kai patyčių problema „įsibėgėja“, tampa akivaizdi, taip dažnai numodama ranka į atvejus, kuriuos laiku pastebėjus būtų galima išvengti ir kitų pasekmių.

Kyla natūralus klausimas – ką reikėtų daryti, kad mokiniai turėtų galimybę greitai, bet kur ir bet kada pranešti apie patyčias? Kaip užtikrinti, kad tėvai ir mokyklos bendruomenė galėtų įvertinti tikrąjį patyčių mastą ir aktyviai įsitrauktų į intervencijos procesus? Galiausiai, kaip mums visiems kartu skatinti kurti atviresnę, bendruomeniškesnę mokyklą ir Lietuvos visuomenę, kurioje kiekvienas jaučiasi svarbus ir išklausytas.

Tikslas

Sukurti elektroninį įrankį, leidžiantį greitai, paprastai ir saugiai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias bei kontroliuoti intervencijos proceso vykdymą.​ Jo pagalba patyčių pranešimas ir registravimas bus greitas ir aiškus, o intervencija vykdoma kiekvienu atveju, nepriklausomai nuo patyčių pobūdžio.​

Projekto eiga

2018/10/23

Atlikta situacijos ir poreikio​ apžvalga

2018/11/15

Atlikta užsienio gerųjų praktikų apžvalga

2018/12/01

Įvykusi viešoji konsultacija su mokytojais dėl patyčių registravimo ir intervencijos vykdymo

2018/12/20

Elektroninė patyčių registravimo programa ​įdiegta ir pradėta naudoti 6 mokyklose (bei vėliau prisijungusioje Panevėžio miesto PPT)

2019/01/31

Išanalizuoti mokinių apklausos rezultatai

2019/02/15

Įvykdyta apskritojo stalo diskusija su viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovais

2019/03/08

Pristatyti projekto rezultatai ir rekomendacijos​

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2018/19
Kamila Gasinska
Kamila Gasinska
2018/19
Laura Varslauskaitė
Laura Varslauskaitė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė