Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Pasiūlymai dėl MTEP priemonių užsienio investuotojams tobulinimo

2015 m. lapkričio 16 d. - 2016 m. gegužės 20 d.

Problema

Inovacijos ir aukštesne pridėtine verte paremta ūkio struktūra yra tvaraus augimo – didesnių biudžeto pajamų, aukštesnių atlyginimų, didesnių pensijų, geresnės kokybės socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų – prielaida. Lietuvos įmonės pagal investicijas į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą (MTEP) ir inovacijas ženkliai atsilieka nuo kitų valstybių.

Europos inovacijų sąjungos švieslentėje pagal inovacijų diegimo rezultatus Lietuva užima ketvirtą vietą nuo galo ir nepaisant Europos Sąjungos vidurkį siekiančių viešojo sektoriaus investicijų į mokslą ir technologijas, inovacijų poveikis ekonomikai Lietuvoje yra žemiausias tarp šalių narių.

Kiekviena Europos Sąjungos šalis ar regionas, atsižvelgdami į savo turimą potencialą parengė sumanios specializacijos strategijas, kuriose numatė MTEP ir inovacijų raidos kryptis ir prioritetus. Remiantis šiais prioritetais naujajame Europos Sąjungos finansinio programavimo etape (2014-2020 m.) bus galima argumentuotai paskirstyti investicijas ir finansinę paramą didžiausią potencialą turintiems mokslo ir verslo projektams, taip skatinant šalies ekonomiką ir didinant konkurencingumą.

Vis dėlto prastai identifikuota esama MTEP ekosistema Lietuvoje, neįvertinti užsienio investuotojų poreikiai ir neatlikta kitų užsienio šalių praktikų analizė, kelia grėsmę neefektyvių investicijas į MTEP skatinančių priemonių pasirinkimui.

Tikslas

Atlikti Lietuvoje egzistuojančių MTEP plėtra skatinančių priemonių derinio analizę atsižvelgiant į išanalizuotas gerąsias kitų šalių praktikas ir investuotojų poreikius bei pateikti pasiūlymą dėl esamo MTEP priemonių derinio tobulinimo ir įgyvendinimo.Šiuo projektu siekiame išgryninti socialinio verslo sąvoką pateikiant konkrečius socialinio verslo indikatorius, didinti šios sąvokos žinomumą suformuojant vieningą socialinio verslo sampratą, bei skatinti verslumą įgyvendinant socialines inovacijas.

Projekto eiga

2015/12/31

MTEP Ekosistemos ir priemonių Lietuvoje apžvalga

2016/01/31

Gerųjų užsienio praktikų analizė

2016/03/31

Atlikta Lietuvoje veikiančių MTEP įmonių apklausa

2016/04/30

Atlikta Lietuvoje egzistuojančių MTEP plėtra skatinančių priemonių analizė atsižvelgiant į išanalizuotas gerąsias kitų šalių praktikas ir investuotojų poreikius

2016/05/20

Remiantis atlikta analize pateikti pasiūlymai dėl esamų priemonių tobulinimo ir naujų priemonių kūrimo

Projekto failai

Rezultatas

Projekto metu konsultuojantis su mokslo ir inovacijų ekspertais buvo atlikta išsami Lietuvos inovacijų ekosistemos analizė ir, atsižvelgiant į iššūkius su kuriais susiduria Lietuvoje įsikūrusios MTEP įmonės, buvo identifikuotos esminės čia egzistuojančios problemos. Siekiant spręsti šias problemas ir formuoti patrauklesnę investicinę aplinką inovatyvioms užsienio ir vietos kompanijoms, išskiriami 4 prioritetiniai inovacijų ekosistemos blokai, kuriuose siūlomi pokyčiai.

Dalyviai

2015/16
Jonas Vadapalas
Jonas Vadapalas

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė