Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministerija

Pameistrystės įgyvendinimas Lietuvoje

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

Darbo biržos duomenimis daugiau nei 40% Lietuvoje veikiančių pramonės įmonių susiduria su darbininkų kvalifikacijos stoka. Verslininkai skundžiasi, jog profesinėse mokyklose daugiausia dėmesio skiriama teoriniam dalyko mokymui, o praktikai atitenka antraeilis vaidmuo. Be to, specialistai rengiami neatsižvelgiant į darbo rinkos realijas. Seimo patvirtintu ir 2008 m. įsigaliojusiu Profesinio mokymo įstatymu įteisinta pameistrystės mokymo forma turėjo tiesiogiai prisidėti prie šių problemų sprendimo. Tačiau dėl neaiškiai suformuluotos pameistrystės definicijos ir jos finansavimo mechanizmo nebuvimo, ši profesinio mokymo forma nesukūrė norimų rezultatų.

Šios rotacijos metu mes dirbsime dviem kryptimis: pirma, tarpininkausime tarp visų suinteresuotų šalių, taip užtikrinant jog darbai vyksta koordinuotai, šalys yra informuotos apie vienas kito veiksmus ir tokiu būdų yra nuosekliai judama ties efektyviu pameistrystės įgyvendinimu. Antra, sukursime pameistrystės finansavimo modelį, kuris aiškiai parodytų kaip efektyviai paskirstyti finansinę pameistrystės būdų paruošto mokinio naštą tarp valstybės, profesinių mokyklų ir verslo subjektų. Iš vienos pusės, verslo subjektai turėtų būti kompensuojami dėl mokymų metų meistro nesukuriamos vertės bei įrangos nusidevėjimo. Kita vertus, svarbu užtikrinti, jog valstybės indelis būtų nuosekliai mažinamas, o finansinėmis paskatomis nebūtų piknaudžiaujama ir tai netaptų pirminė motyvacija ruošti mokinius pameistrystės būdu, kaip tai atstitiko Estijoje ir Slovėnijoje.

Mūsų siūlomas pameistrystės modelio įgyvendinimas prisidės Lietuvos darbo rinkos konkurencingumo gerinimo, sumažinus atskirtį tarp profesinio mokymo ir darbo rinkos bus sukurta naujų darbo vietų, o užsienio kapitalo bendrovės bus labiau linkusios žengti į Lietuvą žinodamos, jog gali greitai ir efektyviai pasiruošti būsimus darbuotojus.

Projekto failai

Dalyviai

2013/14
Simas Simanauskas
Simas Simanauskas
2013/14
Lukas Geležauskas
Lukas Geležauskas

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė