Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ūkio ministerija

Mokslo ir Technologijų parkų veiklos efektyvinimas

2013 m. rugsėjo 1 d. - 2014 m. sausio 4 d.

Problema

Mokslo ir Technologijų parkas (MTP) yra fizinė ar virtuali vieta, kurioje įmonės atlieka taikomuosius mokslinius tyrimus, vykdo inovacinę veiklą ir kartu su mokslo institucijų atstovais kuria rinkoms naudingas bei paklausias technologijas ir produktus. MTP teikia specializuotas pridėtinės vertės paslaugas, tokias kaip verslo inkubavimas, technologijų perdavimas ir konsultavimas. Parkų pagrindinis tikslas yra organizuoti verslo ir mokslo objektų kooperavimąsi, skatinti naujų ir inovativių įmonių steigimąsi ir organizuoti žinių bei technologijų perdavimą. Parkų pagalba yra didinamas ne tik regionų, bet ir visos šalies konkurencingumas, bei gerinama šalies inovacijų kultūra. Deja, šiuo metu ne visos jų galimybės yra pilnai išnaudojamos ir dėl to Lietuva yra vis besivejanti moderniausias ir inovatyviausas pasaulio valstybes.

Šiuo projektu sieksime atsakyti į klausimą, kodėl Mokslo ir Technologijų parkai Lietuvoje neįgauna tokio pagreičio kaip kitose moderniose valstybėse. Teiksime rekomendacijas dėl mažo verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimo parkuose, efektyvinsime MTP valdymą, diegiant įmonių atrankos, jų veiklos vertinimo ir stebėsenos įrankius. Taip pat formuluosime tikslinę MTP plėtros politiką, sukuriant daugiau galimybių pritraukti privatų ir rizikos kapitalą.

Projekto failai

Dalyviai

2013/14
Gytis Žakevičius
Gytis Žakevičius
2013/14
Rūta Ambrasaitė
Rūta Ambrasaitė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė