Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Lietuvos konkurencingumo didinimas kibernetinio saugumo industrijoje

2018 m. kovo 6 d. - 2018 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Valstybinės įstaigos, privačios įmonės ir individai vis daugiau dėmesio skiria kibernetiniam saugumui (KS) ir jo svarba neabejojama. Valstybės nacionaliniu lygmeniu rengia KS strategijas ir vis daugiau pinigų tam skiria biudžetuose. Didėjantys atakų skaičiai ir jų padariniai, žmonių neatsparumas kibernetinėms grėsmėms, įsigaliojantys nauji duomenų apsaugos reikalavimai ES lygmeniu ir didžiuliai finansiniai nuostoliai kuria vis didesnį kibernetinio saugumo specialistų poreikį.

Kibernetinio saugumo specialistų trūkumas jaučiamas visame pasaulyje. Prognozuojama, kad jau 2020 metais bus 3,5 milijonai laisvų darbo vietų kibernetinio saugumo srityje visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis. Čia jau dabar jaučiamas aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas, o 2020 metais reikės 13300 IT specialistų iš kurių, bent 700 internetinio saugumo specialistai. „Investuok Lietuvoje“ turimais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 sertifikuotų kibernetinio saugumo specialistų ir 229 studentai kibernetinio saugumo bakalauro ir magistro programose.

Užsienio investuotojai, kaip vieną svarbiausių kriterijų pasirenkant šalį įvardina talentus. Taigi siekiant, kad Lietuva taptų dar konkurencingesnė kibernetinio saugumo industrijoje ir pritrauktų tiesioginių užsienio investicijų šioje srityje, privalu investuoti į KS gebėjimų, atitinkančių rinkos poreikius, vystymą. Tačiau, KS specialistai yra svarbūs ne tik investicijoms pritraukti, bet ir kibernetinės erdvės bei valstybės saugumui užtikrinti.

Tikslas

Bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija parengti pasiūlymus Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos tarpinstituciniam veiklos planui, siekiant ugdyti pažangius gebėjimus ir rinkos poreikius atitinkančius kibernetinio saugumo įgūdžius ir kvalifikaciją.

Projekto eiga

2018/04/30

Esamos situacijos analizė: apžvelgtos pasaulinės KS industrijos tendencijos ir kibernetinio saugumo specialistų padėtis Lietuvoje

2018/05/21

Gerųjų užienio praktikų analizė: Išanalizuota kokiais būdais kitos šalys sprendžia KS specialistų trūkumo problemą

2018/06/19

Viešoji konsultacija: išsiaiškintas KS specialistų poreikis viešajame ir privačiame sektoriuje Lietuvoje, bei atlikta užsienio įmonių apklausa siekiant išsiaiškinti KS specialistų poreikį investuojant į kitas šalis

2018/07/31

Parengti pasiūlymai dėl KS talentų ugdymo Lietuvoje

2018/08/21

Parengti pasiūlymai pristatyti ir suderinti su suinteresuotomis šalimis

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2017/18
Ieva Namavičiūtė
Ieva Namavičiūtė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė