Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Dirbtinio intelekto (DI) strategija ir įgyvendinimas

2018 m. rugsėjo 6 d. - 2019 m. kovo 8 d.

Problema

Dirbtinis intelektas dažnai yra pasitelkiamas kalbant apie tolimą ateitį ar kuriant fantastinius filmus. Tačiau ši sparčiai besivystanti technologija jau šiandien keičia mūsų pasaulį. Kol Google, Facebook, Amazon ir kitų naujausių technologijų gigantai pristato savo atradimus dirbtinio intelekto srityje, ar žinome, kas vyksta Lietuvoje?

Šiuo metu Lietuvoje yra tik šiek tiek daugiau nei 15 kompanijų ir 3 startuoliai, kurie naudojasi dirbtiniu intelektu kuriant savo produktus. Nors ir neturime daug kompanijų, tačiau jau dabar egzistuoja dirbtinio intelekto bendruomenė, entuziastingai bendradarbiaujanti ir diskutuojanti apie šią technologiją ir jos galimybes.

Tačiau dirbtinio intelekto atnešami pokyčiai ne visada ir ne visiems yra priimti taip lengvai ir teigiamai. OECD prognozuoja, kad netolimoje ateityje dirbtinis intelektas perims beveik 70% visų darbų Lietuvoje. Todėl jau dabar reikia imtis veiksmų, kad būtume pasiruošę šiems drastiškiems pokyčiams. Vienas iš būdų, kaip tai galime padaryti, tai suvienyti Lietuvos dirbtinio intelekto bendruomenę ir kartu kurti viziją, kaip atrodys ateities Lietuva.

Tikslas

Sukurta Lietuvos dirbtinio intelekto strategija bei papildomi įrankiai, kaip ją galima įgyvendinti. Šiais įrankiais galės pasinaudoti verslai bei mokslines įstaigos Lietuvoje, kurios nori daryti dirbtinio intelekto tyrimus. Strategija ir jos įrankiai užtikrins darnų dirbtinio intelekto srities vystymą Lietuvoje bei suteiks galimybę Lietuvai būti konkurencingai pasaulinėje rinkoje.

Projekto eiga

2018/10/31

Paruošta dirbtinio intelekto apžvalga

2018/12/01

Paruošta DI strategijos pirma versija

2019/03/01

Sandbox proceso ir projekto vykdymo modelis

2019/03/01

Paruošta DI strategijos galutinė versija (lt); Paruošta DI strategijos galutinė versija (angl)

2019/03/14

DI konferencija

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2018/19
Markas Mongirdas
Markas Mongirdas

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė