Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Versli Lietuva“

Kūrybinių industrijų ekosistemos plėtra

2017 m. kovo 12 d. - 2017 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Kultūra Vyriausybės programoje yra deklaruojama kaip vienas iš trijų horizontaliųjų prioritetų. Nacionalinėje pažangos programoje „Lietuva 2030” kūrybiškumas, kūrybiška visuomenė ir kūrybinė ekonomika yra įvardijami kaip esminiai šalies gerovės varikliai. Nepaisant valstybės nustatytų prioritetų, kūrybiškumo sritis sulaukia gana fragmentiško dėmesio ne tik iš plačiosios visuomenės, bet ir iš atsakingų institucijų. Kultūros ir kūrybinės industrijos (KKI), kaip itin perspektyvi sritis visuotinės automatizacijos ir robotizacijos kontekste taip pat neturi aiškaus šeimininko. Jungdamos verslumą, kūrybiškumą ir inovacijas, kūrybinės industrijos neturi aiškios poreikių, procesų ir paramos priemonių klasifikacijos.

Kūrybinių ir meno inkubatorių situacija Lietuvoje puikiai atspindi šią problematiką. Inkubatorių tikslas – palaikyti kūrybinių idėjų ciklą, ypač jo pradžioje, sutelkiant įvairių sričių meno kūrėjus ir su kūryba susijusių verslininkus bei sudaryti sąlygas kurti ir plėtoti kūrybinį verslą. 2011-2014 metais į inkubatorių veiklą jau investuota virš 26 mln. Eur, tačiau inkubatoriai vis dar neatlieka jiems skirtos funkcijos. Tai sąlygoja, jog KKI atstovams trūksta verslumo įgūdžių ir galimybių plėtrai. Informacija apie verslumą ir galimybes kūrybininkus pasiekia fragmentiškai, paramos šaltiniai yra itin biurokratizuoti ir nepatrauklūs. Viso koordinavimo stokos pasekmė – tik vienas iš trijų kūrybinių verslų Lietuvoje išgyvena pirmuosius metus ir tik kas dešimtas – penkerius. Tuo tarpu kaimyninėje Latvijoje kūrybinių verslų išgyvenimo rodikliai yra dvigubai geresni.

Nepaisant didelių investicijų ir deklaruojamų prioritetų, iki šiol KKI ir jų inkubatorių situacija tyrinėta menkai: neaiškios prioritetinės sritys, jų poreikiai, kūrybinio verslo ciklo etapai ir konkrečios paramos priemonės kiekviename iš jų bei jų efektyvumas.

Tikslas

Projektu bus siekiama apžvelgti esamą kūrybinių inkubatorių situaciją, apibrėžti skirtingų institucijų ir kitų suinteresuotųjų šalių funkcijas kūrybinio verslo procese ir pateikti rekomendacijas jo tobulinimui ir tolimesniam tarpinstituciniam bendradarbiavimui.

Projekto eiga

2017/05/22

Atlikta kūrybinių inkubatorių ekosistemos analizė

2017/06/19

Atlikta ES šalių praktikos analizė

2017/06/19

Atlikta Ūkio ministerijos KI subjektams skiriamų finansavimo priemonių peržiūra

2017/07/24

Atlikta kūrybinių verslų apklausa

2017/09/05

Pateikti siūlymai tolimesnei kūrybinių industrijų plėtrai

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2016/17
Gediminas Dilertas
Gediminas Dilertas
2016/17
Eugenijus Kaminskis
Eugenijus Kaminskis

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – skatinti aktyvesnį darbdavių įsitraukimą į bedarbių mokymą

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Nevyriausybinių organizacijų finansinio tvarumo link: NVO Fondo biudžeto didinimas

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti inovatyvius sprendimus, kaip padidinti NVO Fondo lėšomis finansuojamų projektų skaičių bei rasti būdų, kaip finansuoti kitas NVO Fondo veiklas ir pateikti veiksmų planą.

Dalyviai: Giedrė Pociūtė, Ieva Mikutavičiūtė