Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos

Kultūros objektų įveiklinimas regionuose: koncepcijos parengimas Palangos kino teatrui „Naglis“

2019 m. kovo 11 d. - 2019 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Kultūrinių paslaugų prieinamumas Lietuvoje itin netolygus. Didžiųjų miestų gyventojams jos pasiekiamos savame mieste, garantuojama įvairovė ir reguliarumas, tuo tarpu regioninių miestų gyventojai šio galimybės paprastai neturi. Kultūrinių paslaugų nebuvimas mažina regionų, kaip gyvenamosios vietos patrauklumą, didina atskirtį, neužtikrina kultūros ir meno paslaugų įvairovei skirtos aplinkos, neleidžia formuotis bendruomeniškam identitetui, ugdyti darniai ir kūrybingai asmenybei, kurtis pilietinei visuomenei.

Klaipėdos regionui būdingas kultūrinių paslaugų sezoniškumas, kuris sąlygojamas klimatinių sąlygų. Ir nors šiame regione būtų galima išskirti dvi lygiavertes kultūros paslaugų vartotojų grupes: atvykstančiuosius, šias paslaugas dažniausiai vartojančius sezono metu, bei vietos bendruomenę, kuri, priešingai pirmajam segmentui, šias paslaugas vartotų ne sezono metu, šiuo metu, orientuojamasi tik į atvykstančiuosius, neatliepiant vietos bendruomenės kultūros paslaugų vartojimo poreikio.

Be to, Klaipėdos regione šiuo metu gan menkai išvystyta kino kultūros infrastruktūra. Remiantis 2018 m. spalio mėnesio tyrimo „Kino skaitmeninimo poreikis ir techninės galimybės“ duomenimis, šiuo metu visame regione yra tik trys profesionalią veiklą vykdantys kino teatrai: du jų yra Klaipėdos miesto savivaldybėje, o vienas – Klaipėdos rajono savivaldybėje. Tuo tarpu likusiose penkiose savivaldybėse (Palangos m., Neringos m, Šilutės r., Kretingos r. ir Skuodo r.) šiuo metu ši paslauga neteikiama, o tai nepatenkina esamo kino paslaugų vartojimo poreikio.

Šias problemas būtų galima išspręsti aktualizuojant Palangoje esantį kultūrinį objektą – kino teatrą „Naglis“. Šis objektas, sukūrus jo įveiklinimo koncepciją, kuri atitiktų kino kultūros politikos tikslus bei kūrybiškos vietokūros principus, padėtų užpildyti kultūrinę spragą bei stiprinti tiek regiono, kaip kultūrinio traukos centro, pozicijas, tiek gerinti kultūros prieinamumą geografinėje periferijoje.

Tikslas

Parengti šio kultūrinio objekto įveiklinimo koncepciją, kuri leis aktualizuoti jo funkcijas, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos kultūros politikos gaires, Lietuvos kino centro kino sklaidos strategiją, Klaipėdos regiono plėtros planus bei bendruomenės poreikius, taikant kūrybiškos vietokūros principus.

Projekto eiga

2019/04/24

Atlikta esamos situacijos analizė

2019/05/08

Atlikta gerųjų praktikų analizė dėl projekto įgyvendinimo priemonių

2019/06/10

Atlikta kultūros paslaugų vartotojų apklausa, norint nustatyti kultūros paslaugų poreikį ir gauti grįžtamąjį ryšį dėl suponuojamų kultūros objekto funkcijų, ir parengta rezultatų apžvalga

2019/07/15

Įvykdyta viešoji konsultacija su suinteresuotomis šalimis dėl kultūros objekto įveiklinimo strategijos

2019/08/05

Parengtas pirminis pasiūlymas dėl kultūros objekto įveiklinimo koncepcijos, vykomas viešųjų konsultacijų ciklas grįžtamajam ryšiui gauti

2019/09/02

Pateikta baigtinė kino teatro „Naglis“ įveiklinimo koncepcija, prasideda projekto įgyvendinimo darbai

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.