Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas
2017/03/12 - 2017/09/05
Problema
Kultūrinis turizmas – viena svarbiausių turizmo krypčių Lietuvoje. Deja, Pasaulio ekonomikos forumo 2017 metų kelionių ir turizmo konkurencingumo indekso duomenimis, pagal kultūrinių resursų ir verslo kelionių subindeksą, Lietuva tarp 136 valstybių užima tik 87 vietą. Tai rodo, kad nors kultūrinis turizmas Lietuvoje auga, visgi ne visos kokybiškos jo skatinimo priemonės yra panaudojamos. Viena iš jų – tai UNESCO Pasaulio paveldo, kaip kultūrinio turizmo kokybės, ženklas, kuris nėra tikslingai išnaudojamas turistų pritraukimui bei šalies įvaizdžio gerinimui.
Pavyzdžiui, Vilniaus turizmo rinkų tyrimo 2013 metų duomenimis, 61% Vilnių lankiusių turistų, renkantis kelionę, miestas pirmiausia patraukė savo įdomia ir turtinga istorija bei kultūra. 2015 metų atvykstančių į Vilnių lankytojų apklausos duomenys rodo, kad daugiau nei 80% apklaustųjų lankė įžymius miesto turistinius objektus ir savarankiškai vaikščiojo po miestą. Deja, lankytojams savarankiškai vaikščiojant po Vilniaus senamiestį, beveik nėra galimybių sužinoti, kad jie yra UNESCO Pasaulio paveldo vietovėje. Vilniaus istoriniame centre iki šiol nėra aiškaus informacinio ženklinimo, atnaujintų Vilniaus istorinio centro vertes atskleidžiančių stendų ar pažintinių maršrutų. Vilniuje taip pat labai mažai galimybių lankytojui pažinti nematerialųjį pasaulio paveldą: kryždirbystę, sutartines.
Viktorija Bružaitė Ieva Nagytė turizmas kultūra UNESCO paveldas
Tikslas
Įvertinus esamą situaciją ir užsienio šalių gerąsias praktikas, parengti su suinteresuotomis šalimis suderintą pasiūlymų rinkinį tolimesnei veiklai aktualizuojant UNESCO sąrašuose esantį Pasaulio paveldą.
Projekto eiga
2017/03/12

2017/05/12
Atlikta Lietuvos situacijos analizė: išaisiaškinta esama UNESCO paveldo aktualizavimo situacija, suinteresuotų šalių pozicijos.

2017/06/09

2017/09/05
Rezultatas
Projektų rezultatų pristatymas LR Vyriausybės kanceliarijoje 2017 08 31:
Projekto failai
Šis projektas yra dalis Vyriausybės kanceliarijos kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamo „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ projekto, kuriuo siekiama suformuoti bendrą viešųjų konsultacijų praktiką viešojo valdymo institucijose, padidinti visuomenės dalyvavimo viešajame valdyme veiksmingumą, plėsti informacijos apie Vyriausybės vykdomą veiklą ir visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą priemones prieinamumą, sustiprinti viešojo valdymo atvirumo plėtrai reikalingas kompetencijas.
Šis projektas dalinai finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.
