Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Kultūrinio turizmo skatinimas: UNESCO sąrašuose esančių Lietuvos vertybių aktualizavimas

2017 m. kovo 12 d. - 2017 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Kultūrinis turizmas – viena svarbiausių turizmo krypčių Lietuvoje. Deja, Pasaulio ekonomikos forumo 2017 metų kelionių ir turizmo konkurencingumo indekso duomenimis, pagal kultūrinių resursų ir verslo kelionių subindeksą, Lietuva tarp 136 valstybių užima tik 87 vietą. Tai rodo, kad nors kultūrinis turizmas Lietuvoje auga, visgi ne visos kokybiškos jo skatinimo priemonės yra panaudojamos. Viena iš jų – tai UNESCO Pasaulio paveldo, kaip kultūrinio turizmo kokybės, ženklas, kuris nėra tikslingai išnaudojamas turistų pritraukimui bei šalies įvaizdžio gerinimui.

Pavyzdžiui, Vilniaus turizmo rinkų tyrimo 2013 metų duomenimis, 61% Vilnių lankiusių turistų, renkantis kelionę, miestas pirmiausia patraukė savo įdomia ir turtinga istorija bei kultūra. 2015 metų atvykstančių į Vilnių lankytojų apklausos duomenys rodo, kad daugiau nei 80% apklaustųjų lankė įžymius miesto turistinius objektus ir savarankiškai vaikščiojo po miestą. Deja, lankytojams savarankiškai vaikščiojant po Vilniaus senamiestį, beveik nėra galimybių sužinoti, kad jie yra UNESCO Pasaulio paveldo vietovėje. Vilniaus istoriniame centre iki šiol nėra aiškaus informacinio ženklinimo, atnaujintų Vilniaus istorinio centro vertes atskleidžiančių stendų ar pažintinių maršrutų. Vilniuje taip pat labai mažai galimybių lankytojui pažinti nematerialųjį pasaulio paveldą: kryždirbystę, sutartines.

Tikslas

Įvertinus esamą situaciją ir užsienio šalių gerąsias praktikas, parengti su suinteresuotomis šalimis suderintą pasiūlymų rinkinį tolimesnei veiklai aktualizuojant UNESCO sąrašuose esantį Pasaulio paveldą.

Projekto eiga

2017/05/12

Atlikta Lietuvos situacijos analizė: išaisiaškinta esama UNESCO paveldo aktualizavimo situacija, suinteresuotų šalių pozicijos

2017/05/12

Atlikta gerųjų užsienio praktikų analizė

2017/07/28

Parengtas pasiūlymų rinkinys už UNESCO vertybių aktualizavimą atsakingoms institucijoms

2017/07/28

Pradėtas pasiūlymų įgyvendinimas

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.