Alytaus miesto savivaldybė
2018/09/06 - 2019/03/08
Problema
Šiandieniniame pasaulyje darbo rinka keičiasi ypatingai greitai ir yra priversta vytis technologinius pokyčius. Tai sukuria iššūkių ir visuomenės nariams besirenkant karjeros kelią. Vienos darbovietės arba profesijos pasirinkimas dažnai gali pakišti koją, todėl nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas užima svarbią poziciją kiekvieno žmogaus gyvenime.
Dėl šių priežasčių puikiai išvystytas profesinis orientavimas (PO), kai teikiamos ugdymo karjerai paslaugos (CEDEFOP, 2009), yra labai aktualus.
„Kurk Lietuvai“ dalyvių tikslas ir rezultatas – sukurtas PO modelis ir pasiūlymas steigti „vieno langelio“ principu veikiančius karjeros centrus. Verta pažymėti, kad Lietuvoje nėra įgyjamų kvalifikacijų ir darbo rinkos poreikių atitikties, pavyzdžiui, net 53% kolegijų ir 32% universitetų absolventų dirba aukštos kvalifikacijos nereikalaujantį darbą (MOSTA, 2017), o EBPO tyrimo duomenimis Lietuvoje dažniau nei kitose EBPO šalyse darbuotojai pasižymi per aukšta kvalifikacija (angl. overqualification) nei reikalauja jų atliekamos pareigos (26,5 % ir 21,7 %).
Alytaus mieste, kaip ir visoje šalyje, atotrūkis tarp darbo rinkos pasiūlos ir paklausos taip pat jaučiamas. Pavyzdžiui, 2018 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, buvo registruota 2860 bedarbių, o laisvų darbo vietų – 544 (Užimtumo tarnyba, 2018). Kitas akivaizdus įrodymas yra situacija mokyklose. Šiuo metu Alytuje yra 8 pagrindinės mokyklos ir progimnazijos, 4 gimnazijos bei viena suaugusiųjų ir jaunimo mokykla. Visose šiose 13 – oje švietimo įstaigų dirba po viena karjeros konsultantą, kuris per savaitę turi tik 10 valandų, skirtų skatinti moksleivių užimtumą, konsultuoti dėl karjeros ir organizuoti aktualius renginius.
Pasitelkiant ir pritaikant sukurtą PO modelį, atidarant Regioninį karjeros centrą Alytuje, karjeros ugdymas visoms visuomenės grupėms vyktų daug efektyviau nei dabar. Tai būtų naudinga tiek švietimo įstaigoms, sumažinant dabartinių karjeros konsultantų tenkantį darbo krūvį, tiek verslo įmonėms, tiek miesto gyventojams, ieškantiems darbo ar karjeros kelio.
Tikslas
Šiuo projektu siekiama sukurti Regioninį karjeros centrą Alytaus mieste, remiantis sukurtu profesinio orientavimo modeliu.
Projekto eiga
2018/09/06

2018/10/22
Atlikta profesinio orientavimo modelio analizė.

2018/11/21
Atlikta ir parengta Alytaus miesto analizė

2018/12/10

2019/01/30
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su suinteresuotomis šalimis.

2019/03/05
Parengtas Regioninio karjeros centro veikimo modelis.

2019/03/07
Užtikrintas projekto tęstinumas.
Rezultatas 2019/03/08
Projekto failai
Projekto ataskaita apie pasiektus rezultatus ir likusius darbus
Alytuje – pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras „Karjeras“ – alytusplius.lt
Alytuje – pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras „Karjeras“ – alytausgidas.lt
„Karjeras“ – pirmasis Lietuvoje regioninis karjeros centras Alytuje – 15min.lt
Alytuje steigiamas pirmasis regioninis karjeros centras – FM99
Alytuje įsikurs pirmasis regioninis karjeros centras – FM99
Kovoja su nedarbu: atidarė pirmąjį šalies regioninį karjeros centrą – delfi.lt
Vaikinas savo svajonių darbą gavo Alytuje: nesugalvočiau geresnės vietos, kur gyventi – delfi.lt
Šis projektas yra dalis Vyriausybės kanceliarijos kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamo „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ projekto, kuriuo siekiama suformuoti bendrą viešųjų konsultacijų praktiką viešojo valdymo institucijose, padidinti visuomenės dalyvavimo viešajame valdyme veiksmingumą, plėsti informacijos apie Vyriausybės vykdomą veiklą ir visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą priemones prieinamumą, sustiprinti viešojo valdymo atvirumo plėtrai reikalingas kompetencijas.
Šis projektas dalinai finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.
