Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ūkio ministerija

Darniojo turizmo rodikliai

2017 m. kovo 12 d. - 2017 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Turizmas yra tapęs vienu pagrindiniu ekonomikos sektoriumi ir darnios plėtros varikliu. Kad turizmas taptų teigiamų pokyčių katalizatoriumi, reikalingi atsakingi sprendimai visuose valdymo lygiuose. Turizmo valdymas prisideda prie sąlygų, kurias turi turistinė vietovė ar vietos bendruomenė, o žvelgiant plačiau – ekosistemos ir regionai.

Į darnumo rodiklius daugiau dėmesio pradėta kreipti po Bruntlando komisijos 1986 m. bei po 1992 m. Jungtinių tautų (JT) Rio konferencijos. Įvairūs turizmo profesonalai ir akademinė bendruomenė pradėjo kurti rodiklius, kurie leistų užtikrinti efektyvią turistinių vietovių plėtrą, valdymą bei kontrolę. Rodikliai padeda priimti teisingesnius sprendimus turizmo valdymo procese: teisės aktų kūrime, reguliavime, sertifikatų ir standartų kūrime. Jie buvo susiję tiek su darnaus turizmo problemomis, tiek su tradiciniais valdymo rodikliais. Iš rodiklių gauta informacija gali būti pritaikoma planuojant ir valdant turizmo veiklą.

Darnieji turizmo rodikliai arba kitaip turizmo rodikliai gali būti naudojami kaip darnaus turizmo pagrindas, tai – kokybės ir kiekybės išraiška. Į darnumą turi būti atsižvelgiama visuose sprendimų priėmimo lygiuose – vietos, regioniniame, nacionaliniame ir pasauliniame – privalu plėtoti priemones darnumo kriterijams išmatuoti. Tai leistų ne tik stebėti darnią plėtrą, bet ir turėti aiškius reikalavimus bei matyti galimas pasekmes.

Tikslas

Remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis ir užsienio šalių gerąja patirtimi, pateikti Ūkio ministerijai darniojo turizmo rodiklius, kurie prisidėtų prie Lietuvos turizmo sektoriaus konkurencingumo didinimo ir regioninio turizmo plėtros skatinimo

Projekto eiga

2017/04/20

Turizmo rodiklių esama analizė Lietuvoje

2017/05/15

Tarptautinių organizacijų rekomenduojamų rodiklių analizė

2017/07/21

Vieša konsultacija su Lietuvos turizmo sektoriaus atstovais

2017/09/05

Pasiūlymai Lietuvai dėl turizmo rodiklių rinkimo ir metodologijos

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.