Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“

Atvykstamojo turizmo skatinimas: viešosios paslaugos kūrimas

2020 m. rugsėjo 7 d. - 2021 m. kovo 5 d.

Problema

Turizmas yra vienas iš tiesiausių kelių kurti norimą valstybės identitetą. Nusprendęs savo akimis pamatyti Lietuvą, užsienio turistas valstybei suteikia progą formuoti savo įvaizdį be tarpininkų ir filtrų, o prisiliesti prie jo tiesiogiai. Palyginus su 2015-aisiais, pernai metais priėmėme 127% daugiau turistų iš Ukrainos, 121% daugiau iš Kinijos ir 92% iš Izraelio.

Tačiau užsienio turistų patirtis Lietuvoje prasideda gerokai anksčiau nei jie išsilaipina tarptautiniame Vilniaus oro uoste ar traukinių stotyje. Pirmasis įspūdis apie Lietuvos turizmo išteklius daugeliui yra kuriamas internetinės paieškos metu ir badymu suplanuoti kelionę. Deja, šiuo metu informacija apie Lietuvos turizmo išteklius į internetines svetaines ir mobilias programėles nugula fragmentuotai ir be aiškios sistemos. Įrankių gausa Lietuvių kalba taip pat negelbėja užsienio turistui, kuriam galimai yra reikalinga detalesnė informacija. Jiems belieka savo kelionę komplektuoti iš skirtingų šaltinių ir ją papildyti idėjomis iš socialinių tinklų.

Nacionalinės viešosios paslaugos trūkumas užsienio ir vietiniam turistui ne tik apsunkina kelionių planavimą ir informacijos sklaidą, tačiau taip pat daro įtaką ir vieningam Lietuvos įvaizdžio kūrimui. Šiuo metu, tokios platformos kūrimas pirmiausia yra sudėtingas todėl, kad nėra išanalizuota kokia ir kaip pateikiama informacija keliautojui yra aktualiausia ir būtų prieinama patogiausiai. Taip pat, kaip tokia informacija turėtų suplaukti į nacionalinę bazę ir nugulti galutiniam vartotojui skirtoje viešojoje paslaugoje, mat duomenis apie turizmo išteklius Lietuvoje kaupia skirtingos savivaldybėms bei ministerijoms pavaldžios institucijos.

Norėdami tinkamiausiai ir patraukliausiai pozicionuoti Lietuvos turizmo galimybes, pirmiausia turime užtikrinti sklandų ir maksimaliai automatizuotą apsikeitimą informacija tarp institucijų ir suprasti į ką vartotojas kreipia dėmesį besirinkdamas tolimesnę valstybę kelionėms ir kokios informacijos ieško jau atvykęs.

Tikslas

Remiantis turistų poreikiais bei gerosiomis užsienio praktikomis, sukurti Nacionalinę turizmo išteklių valdymo informacijos sistemą (NaTIIVS) bei viešąją paslaugą turistui.

Projekto eiga

2020/10/13

Atlikta vidinių vartotojų poreikių ir esamos situacijos analizė.

2020/11/04

Atlikta užsienio (pilna analizė ir jos santrauka) ir vietinių gerųjų praktikų analizė bei išorinių vartotojų analizė

2021/01/15

Atlikta turistų, savarankiškai keliaujančių į užsienį apklausa

2021/01/29

Parengta kelionės planavimo įrankio rekomendacija

2021/02/26

Surinkta 17 300 objektų, kurie gali tapti duomenų bazės interaktyvaus įrankio kūrimui pagrindu

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2020/21
Tautvilė Daugėlaitė
Tautvilė Daugėlaitė
2020/21
Gintautė Neverauskaitė
Gintautė Neverauskaitė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – skatinti aktyvesnį darbdavių įsitraukimą į bedarbių mokymą

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė