Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vidaus reikalų ministerija

Socialinių inovacijų centro įkūrimas, įveiklinant buvusį Augustijonų kompleksą ir šv. Ramintojos bažnyčią

2019 m. kovo 12 d. - 2019 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Policijos pareigūnai yra vieni didžiausią stresą darbe patiriančių profesijos atstovai. Didžiausio dėmesio sulaukia intrapsichiniai policijos pareigūnų išgyvenimai po kritinių įvykių ar traumuojančių sprendimų priėmimo, tačiau kur kas mažiau nagrinėjamas įvairių policijos organizacinių veiksnių poveikis pareigūnų ilgalaikei sveikatai, darbingumui ir gerovei. Lietuvoje nėra skiriamas pastovus dėmesys sprendžiant tarpasmeninių santykių pareigūno darbe įtaką jo veiklos rezultatams ir psichologinei būklei.

Vilniaus senamiestyje stovinti švč. mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia nuo 2018 metų buvo perduota Vidaus reikalų ministerijai. Iki tol daugiau nei 20 metų buvusi uždaryta vieta po perdavimo atvėrė duris ir šiuo metu yra ruošiama įveiklinimo koncepcija, apimanti Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią ir buvusius Augustijonų vienuolyno komplekso pastatus, kuriuose šiuo metu veikia Europos humanitarinis universitetas (EHU), Vytauto Didžiojo gimnazija (VDG), o kita dalis pastatų yra apleisti. Abi mokslo įstaigos yra įsikūrusios renovuotuose Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai priklausančiuose pastatuose. Augustijonų vienuolyno kieme šiai dienai veikia ir Ramintojos tikinčiųjų bendruomenė. Ne visos suinteresuotos šalys yra reglamentavusios pagal kokį teisinį pagrindą dirba ir kokias veiklas, priklausomai nuo turimų kompetencijų, vykdo.

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra iššūkis ne tik šiame konstekste. Nacionaliniu lygiu, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoka lemia tai, jog viešojo sektoriaus institucijų ir dalies NVO teikiamų viešųjų ir socialinių paslaugų ypač tų, kurios yra teikiamos socialiai jautrioms gyventojų grupėms, veiksmingumas yra nepakankamas, jungtinėje veikloje retai taikomi infrastruktūros ir išteklių mainai. Jungtinė veikla yra vykdoma epizodiškai, jos metu paslaugos teikiamos nedarniai, mažai integruojamos tarpusavyje. Todėl retu atveju pavyksta pasiekti ilgalaikės sinergijos. Augustijonų kiemo kontekse trūksta jungtinės veiklos modelio, kuris padėtų įveiklinti pastatus ir pačią bažnyčią tam, kad viešosios socialinės paslaugos būtų teikiamos koordinuotai ir efektyviai.

Tikslas

Sukurtas socialinių inovacijų centro (angl. hub) veiklos modelis, kuris apimtų jungtinės veiklos buvusio Augustijonų vienuolyno ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos pastatų komplekse teikiant inovatyvias viešąsias ir socialines paslaugas organizavimo aplinkybių įvertinimą, įtraukiant sąlygas ir jungtinės veiklos dalyvių poreikius, o taip pat parengiant jungtinės veiklos organizacinės struktūros, finansavimo ir atskaitomybės modelio ir jo įdiegimo tvarkos projektą.

Projekto eiga

2019/04/30

Ramintojos bažyčios esamos situacijos apžvalga

2019/06/02

Pasirašytas memorandumas dėl jungtinės veiklos Ramintojos bažnyčioje ir Augustijonų kieme tarp 4 ministerijų

2019/06/25

Atlikta bažnyčios netradicinio įveiklinimo bei veiklos modelių užsienio analizė

2019/07/08

Atlikta vidaus sistemos pareigūnų vidaus reikalų sistemos institucijų poreikiai

2019/08/05

Siekiant užtikrinti tvarų švč. mergelės Marijos Ramintojos įveiklinimą, įsteigtas juridinis vienetas (Všį) ir paleista vadovo paieškos kampanija

2019/09/05

Įsteigtas Všį „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ pradėjo savo veiklą kartu su išrinkta vadove

Projekto failai

Dalyviai

2018/19
Dovilė Dilienė
Dovilė Dilienė
2018/19
Irmina Žemaitytė
Irmina Žemaitytė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė