• LT
  • EN
Kurk Lt
  • Pagrindinis
  • Apie mus
  • Projektai
  • Dalyviai ir dalyvės
  • Naujienos
  • Atranka

Patirtys iš legal tech hakatonų Berlyne ir Vilniuje

    Pagrindinis Naujienos Patirtys iš legal tech hakatonų Berlyne ir Vilniuje
    Kita naujienaAnkstesnė Naujiena

    Patirtys iš legal tech hakatonų Berlyne ir Vilniuje

    2018 m. gegužės 3 d.

    Kokias galimybes teisininkams ir jų klientams gali suteikti technologijos? Kaip savo turimas teisines žinias ir kompetencijas pagalba galima praplėsti technologijų pagalba? Į šiuos ir panašius teisės inovatoriaus Danielio Martino Katzo iškeltus klausimus „Kurk Lietuvai“ dalyvis Virgilijus Pajaujis atsakymų ieškojo Berlyne ir Vilniuje vykusiuose teisės technologijų hakatonuose.

    Hakatonas – kas tai?

    Hakatono (angl. hackathon) etimologija siejama su anglų kalbos žodžiais – hack ir marathon. Tik “hakinimas” čia neturėtų būti suprantamas neigiama prasme, priešingai – legal tech hakatonu siekiama pasiūlyti tam tikrus technologinius prototipus, sprendimus konkrečioms problemoms. Įprastai kiek ilgiau nei maratono distancija trunkantis renginys sutraukia įvairių sričių atstovus – programuotojus, grafikos dizainerius, projektų vadovus, teisininkus ir kitų sričių ekspertus.

    Hakatonas Berlyne

    Ne išimtis žiemos pabaigoje vykęs Berlyno legal tech hakatonas, sukvietęs virš 100 dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. VoAkimirka iš Berlyne vykusio hackatono: kaklo ir galvos masažas dalyviamskietijos sostinėje ieškoti sprendimai ir kurti prototipai buvo susiję su, pavyzdžiui,  muzikos industrija  ir naujomis technologijomis, tarpininkavimu tarp teisininkų ir klientų, priėjimu prie teisingumo (angl. access to justice), asmens duomenų apsauga ir Europos Sąjungos Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (GDPR), sutarčių automatizavimu, vartotojų įgalinimu, bendradarbiavimu teisėje, e.valdžios įgyvendinimu bei blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos pritaikymu teisėje.

    Anot Virgilijaus, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad teisininkų vaidmuo tokiame technologinių žinių reikalaujančiame susibūrime nėra tMarkus Hartung Berlyne vykusiame lehal tech hakatone aptaria dalyvių pasiūlymusoks svarbus. Tačiau programuotojai neturintys teisinių žinių nesunkiai paklystų teisiniuose rebusuose, kuriuos teisininkas kaip įmanoma aiškiau turėtų išspręsti įvardydamas problemas prototipo kūrimo pradžioje. Kitaip tariant, susikalbėjimas ir aiškus problemos sprendimo komunikavimas viso proceso metu tampa kertine bendradarbiavimo tarp IT specialistų, kitų sričių ekspertų ir teisės praktikų sąlyga.

    Berlyne vykusio hakatono komandų kurtus ir komisijai pristatytus prototipus vertino ekspertai, tarp jų ir vienas žinomiausių legal tech žinovų iš Vokietijos Markusas Hartungas. Kiekviena komanda sulaukė pastabų ir patarimų, kaip vystyti ir plėtoti legal tech sprendimus ateityje. Berlyne vykusiame hakatone įgytas žinias, Virgilijus planuoja pritaikyti ir plėtojant Legal Tech centro Vilniuje projektą.

     

    Hakatonas Vilniuje

    Lietuva nė per plauką neatsilieka nuo globalių tendencijų – iškart po patirčių Berlyne Virgilijaus jau laukė pirmasis Lietuvos ir Baltijos šalių legal tech hakatonas.

    Dalindamasis įspūdžiais iš Vilniaus hakatono, Virgilijaus kolega Matas Mačiulaitis pastebėjo, jog renginys subūrė ne tikR. Šimašius Vilniaus legal tech hakatone itin gausią legal tech srities entuziastų bendruomenę, tačiau ir savivaldos, verslo bei mokslo atstovus, todėl inovacijų proveržis teisinių paslaugų teikime Lietuvoje turi labai didelį potencialą. Vilniaus hackatone taip pat galimybės apsilankyti nepraleido ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, verslininkas Vladas Lašas ir pagrindinių Vilniuje teisininkus ruošiančių fakultetų dekanai Tomas Davulis bei Lyra Jakulevičienė.  „Lietuva jau įrodė, kad yra konkurencinga ir patraukli jurisdikcija fintech pritraukimui ir sparčiam vystymui. Man, kaip teisininkui, norisi tikėtis, kad eilėje už fintech stovi legal tech,“ – sako Matas.

    Prieš skelbdamas hakatono nugalėtojus, vienas iš organizatorių ir iniciatyvos autorių Rimantas Simaitis renginį vadino pranokusiu lūkesčius ir kalbėjo apie tai, kad Vilniaus legal tech hakatonas galėtų tapti kasmetine tradicija.  Virgilijus dalindamasis savais įspūdžiais pažymi, jog hakatonuose įgytos žinios gali būti pritaikomos realiu laiku, o tai yra svarbu siekiant mažinti teisininkų skeptišką nusistatymą technologijų atžvilgiu. Norėdami ir po dešimtmečio išlikti konkurencingi darbo rinkoje (o būtent iki 2025 m. „Deloitte“ prognozuoja esminius teisininko profesijos pokyčius), turime reaguoti į vis didėjantį technologijų vaidmenį teisėje. Tokie renginiai, kaip Vilniaus ar Berlyno hakatonai, liudija – sinergija tarp technologijų ir teisės ne tik galima, tačiau būtina.

     

    Turite legal tech idėjų, kurias norite aptarti? Svarstote apie dalyvavimą hakatone ar tiesiog esate atviras (-a) diskusijai apie technologijų įtaką teisei? Rašykite man asmeniškai el. paštu virgilijus.pajaujis@kurklt.lt. 
     
    Virgilijus Pajaujis ir dr. Ramunė Dirvanskienė įgyvendina legal tech centro Vilniuje koncepcijos projektą Vilniaus miesto savivaldybėje.

    aktualijos, hachathon, hakatonas, Kurk Lietuvai, legal tech, Lietuvos lyderiai, talentai, viešasis sektorius, Vilniaus savivaldybė

    Virgilijus Pajaujis

    More posts by Virgilijus Pajaujis

    Susijusios naujienos

    • Įžvalgos iš Helsinkio konferencijos: dirbtinis intelektas teisėje ir mūsų kasdienybėje

      Virgilijus Pajaujis
      Birželio 8 d. Helsinkyje vyko viena didžiausių teisės ir technologijų konferencijų regione - „Kaip dirbtinis intelektas (DI) formuos teisės ateitį?“. Konferencija sutraukė Europos teisės ir technologijų specialistus diskusijoms apie technologijų keliamus iššūkius ir jų sprendimoSkaityti plačiau

    • Programa „Kurk Lietuvai“ švenčia veiklos dešimtmetį

      Kurk Lietuvai
      2012 metais pradėta įgyvendinti programa „Kurk Lietuvai“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė, skirta kūrybingiems ir veržliems profesionalams ir profesionalėms, norintiems prisidėti prie modernios ateities kūrimo ir pritaikyti užsienyje įgytas žinias efektyvinant Lietuvos viešąjį sektorių.Skaityti plačiau

    • Grįžimas į Lietuvą, kai tavo antroji pusė – užsienietis

      Kurk Lietuvai

      Kartais pagalvoji apie grįžimą į Lietuvą, tačiau nerimauji, kad tavo antrajai pusei nebus čia ką veikti, nes jis ar ji yra užsieniečiai? Galbūt manai, kad jiems bus sunku susirasti darbą ar draugų?   Šis klausimas kylaSkaityti plačiau

    • ‘Create Lithuania’ to launch joint Lithuanian-Ukrainian teams

      Kurk Lietuvai

      In the light of Russia’s war in Ukraine, ‘Create Lithuania’ invites motivated Ukrainians to help shape Lithuania’s support efforts.    We are looking for Ukrainians who are ready to be a part of joint Lithuanian-Ukrainian teamsSkaityti plačiau

    • Kurk Lietuvai skelbia 2022 metų atranką: ką tu gali įgyvendinti per 860 valandų?

      Kurk Lietuvai
      Kovo 9 dieną prasidėjo jau 11 programos „Kurk Lietuvai” atranka. Profesionalai, įgiję darbo patirties ar studijavę užsienyje, gali pildyti anketą ir išbandyti save viešajame sektoriuje. Tai galimybė ne tik pritaikyti užsienyje įgytas žinias, bet irSkaityti plačiau

    Kita naujienaAnkstesnė naujiena

    ›  Apie mus

    ›  DUK

    ›  Galerija

    ›  Privatumo politika

    Kontaktai:


    Monika Merkytė 

    Programos „Kurk Lietuvai“ vadovė 

    El. paštas: monika.merkyte@investlithuania.com

    Tel.: +370 699 69425


    Ieva Jurkonienė 

    Programos „Kurk Lietuvai“ koordinatorė 

    El. paštas: ieva.jurkoniene@investlithuania.com

    Tel.: +370 601 05141


    Adresas:
     Upės g. 23 - 1,
    III aukštas, LT-08128 Vilnius

    Kurk Lietuvai

    Programos organizatoriai

    Investuok_lietuvoje_white
    ukio_ministerija_white
    Kuriame_Lietuvos_ateitį_white
    Visos teisės saugomos 2019 Kurk LT    SOME.LT    Prisijungimas nariams
    • Pagrindinis
    • Apie mus
    • Projektai
    • Dalyviai
    • Naujienos
    • Atranka
    • Kalba: LT
      • LT LT
      • EN EN
    Kurk Lt