• LT
  • EN
Kurk Lt
  • Pagrindinis
  • Apie mus
  • Projektai
  • Dalyviai ir dalyvės
  • Naujienos
  • Atranka

„Ateities inžinierių“ iniciatyva tęsiama ir šiais metais

    Pagrindinis Naujienos „Ateities inžinierių“ iniciatyva tęsiama ir šiais metais
    Kita naujienaAnkstesnė Naujiena

    „Ateities inžinierių“ iniciatyva tęsiama ir šiais metais

    2018 m. gegužės 2 d.

    Praeitų metų dalyvių Gabrielės Krupovič ir Pauliaus Žeimio vykdyto projekto „Kvalifikacijų suteikimo sistemos Lietuvoje tobulinimas“ metu pradėta vykdyti iniciatyva „Ateities inžinieriai“ tęsiama toliau. Pernai iniciatyvos metu per du mėnesius virš 1100 moksleivių susipažino su inžinerinių specialybių darbo vietomis Lietuvoje. Šios iniciatyvos pagrindu buvo parengta metodinė priemonė analogiškoms veikloms, orientuotoms į aktualias ūkio šakas, organizavimui. Taip pat projekto metu buvo parengti siūlymai Lietuvos perkvalifikavimo sistemos stiprinimui, ypatingą dėmesį skiriant verslo poreikį atliepiančiom priemonėm, kurios galėtų kuo labiau užtikrinti persikvalifikuojančiųjų įsidarbinamumą. Kartu buvo inicijuotas pilotinis projektas – perkvalifikuojant grupę bedarbių į orlaivių mechaniko specialybę, mokant juos Lietuvos darbo biržos remiamu mokymu pameistrystės būdu.

    „Ateities inžinieriai“ į interaktyvius vizitus įmonėse pakvies virš 1500 moksleivių

    Antrus metus iš eilės rengiama programa „Ateities inžinieriai“ iki mokyklinių atostogų žada pritraukti daugiau nei 1500 šalies moksleivių. Organizatoriai siūlo mokiniams apsilankyti pažangiose įmonėse ir švietimo įstaigose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jauniesiems programos dalyviams bus pristatytos skirtingos technologinių žinių reikalaujančios profesijos – nuo programuotojo iki orlaivių mechaniko. Nuo balandžio pradžios vykstančiuose vizituose jau spėjo sudalyvauti 470 mokinių iš 19 mokyklų.

    Vizitai, kuriuose dalyvavo mokiniai, aprėpė keturis miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Pabradę. Moksleivius su savo darbo specifika supažindino skirtingo profilio įmonės, nuo „Ryanair“ lėktuvus aptarnaujančios „KAMS“ iki medicininius įrenginius gaminančios „Intersurgical“. Į programą iš viso įsitraukė beveik 30 įmonių, kiekviena iš kurių žada jaunuoliams vis kitokią patirtį – nuo mirgančių serverių pilnų patalpų iki sudėtingų pramoninių surinkimo linijų. Duris ekskursijoms taip pat atvėrė universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos.

    „Jaunų žmonių laukia pirmas nelengvas apsisprendimas gyvenime – ką studijuoti. Šiemet, kaip ir pernai, siekiame, kad kuo daugiau moksleivių „prisiliestų“ prie galbūt jų profesija tapsiančios veiklos. Ypatingai džiugina įmonių noras prisidėti prie šios iniciatyvos, parodant būsimiems specialistams, kaip kuriamos programų sistemos, taisomi lėktuvų sparnai ar surenkami aukščiausios kokybės įrenginiai,“ – mano Agnė Gutauskaitė, programos „Ateities inžinieriai“ koordinatorė.

    Vienas iš pagrindinių programos tikslų yra moksleivių profesinis orientavimas. Organizatoriai siekia sudominti moksleivius perspektyviomis studijų kryptimis, kurias pasirinkę ir pabaigę pastarieji galėtų tikėtis įdomaus ir gerai apmokamo darbo.

    „Universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos turi ruošti specialistus darbo rinkai, o ne emigracijai. Todėl svarbu, kad tiek verslas, tiek švietimo įstaigos, tiek valstybė skatintų jaunus žmones rinktis profesijas, kurios leistų dirbti įdomų ir gerai apmokamą darbą Lietuvoje. Praėjusių metų iniciatyvos sėkmė, atsispindėjusi ir stojimo rezultatuose, rodo, kad jauni žmonės pamažu suvokia šių profesijų paklausą ateityje ir perspektyvas dirbti tokį darbą Lietuvoje veikiančiose įmonėse“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

    Gamybos ir informacinių technologijų sritys pasirinktos neatsitiktinai – būtent tokioms įmonėms artimiausioje ateityje prireiks daug naujų darbuotojų – ne šimtais, o tūkstančiais. „Investuok Lietuvoje“ analitikų duomenimis, vien informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų per ateinančius trejus metus prireiks virš 13 tūkst.

    Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, profesinis orientavimas svarbus ne tik ateities specialistams, tai tuo pačiu ir stiprus argumentas derantis su potencialiais investuotojais.

    „Ateities ekonomikoje ryškiausiai žibės kurti gebantys talentai, kurių darbas bus neįsivaizduojamas be stipraus IT ar inžinerijos pagrindo. Ši programa yra puiki proga parodyti moksleiviams, kiek daug įdomių pasirinkimų laukia, jeigu jie pasirinks šias studijas. Didelis susidomėjimas „Ateities inžinierių“ ekskursijomis dar kartą rodo, kad Lietuvoje auga iššūkių nebijančių kūrėjų karta, dėl kurios atstovų yra pasiryžusios pakovoti geriausios pasaulio įmonės“, – teigia Mantas Katinas.

    Pernai atlikta ekskursijose dalyvavusių moksleivių apklausa, parodė, kad net 35,6 proc. ekskursijoje dalyvavusių ir nuomonę pateikusių moksleivių ketina rinktis IT srities, 17,8 proc. aviacijos mechanikos, o 14,4 proc. elektronikos inžinerijos karjerą ar studijas.

    Šiemet „Ateities inžinierių“ programą organizuoja tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ kartu su Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“ ir profesinio orientavimo iniciatyva „būsiu_“.

    „Labai džiugina, kad į profesinio mokymo pertvarkos procesus įsitraukia privatus verslas, o verslo įmonių ir investuotojų suinteresuotumo – užsitikrinti kvalifikuotų darbuotojų – įtakotas aktyvus dalyvavimas profesinio orientavimo iniciatyvose yra itin sveikintinas. Šiemet priėmimas į profesinio mokymo įstaigas yra planuojamas vadovaujantis specialistų poreikio prognozėmis. Ypač didelis dėmesys skiriamas regionų poreikiams: didesni priėmimo skaičiai numatomi tose srityse, kurias regionai išskyrė kaip prioritetines. Suprantant didėjančią specialistų paklausą, valstybės finansuojamos vietos inžinerinės pramonės bei gamybos ir perdirbimo srityse sudaro bemaž trečdalį šių metų priėmimo į profesines mokyklas plano: 6160 iš 20139 planuojamų finansuoti vietų“, – sako Marius Ablačinskas, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas.

    Prie iniciatyvos jau prisijungė: Intersurgical, NFQ, Elinta, Kitron, Callcredit Operations, Kaunas Aircraft Maintenance Services (KAMS), Festo, Devbridge, Barclays Group Operations Lithuania, Lietuvos radijo ir televizijos centras, FL Technics, Deeper, Code Academy, Vilnius Tech Park, Adform, Nasdaq, Cognizant, Uber, Telia, Swedbank, Teltonika, Wix, Klaipėdos baldai, Orion Global Pet, Fortum, BEGA, Vakarų laivų remonto įmonių grupė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras, Kauno technologijos universitetas, Kauno technikos profesinio mokymo centras, Klaipėdos valstybinė kolegija, Aukštoji jūreivystės mokykla.

    ateities inžinieriai, Dalyviai, Investuok Lietuvoje, perkvalifikavimas, profesinis orientavimas, projektas

    Kurk Lietuvai

    More posts by Kurk Lietuvai

    Susijusios naujienos

    • „Ateities inžinieriai“: vizitai į IT įmones griauna moksleiviams stereotipus apie programuotojo profesiją

      Gabrielė Krupovič

      Programos „Kurk Lietuvai” dalyvių Pauliaus ir Gabrielės sukurtą profesinio orientavimo iniciatyvą „Ateities inžinieriai” palaiko net 17 orlaivių mechanikos, elektronikos ir IT įmonių. Tai – sektoriai, kuriuose specialistų per artimiausius 6 metus reikės daugiausiai. Viena iš amerikiečiųSkaityti plačiau

    • Programa „Kurk Lietuvai“ švenčia veiklos dešimtmetį

      Kurk Lietuvai
      2012 metais pradėta įgyvendinti programa „Kurk Lietuvai“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė, skirta kūrybingiems ir veržliems profesionalams ir profesionalėms, norintiems prisidėti prie modernios ateities kūrimo ir pritaikyti užsienyje įgytas žinias efektyvinant Lietuvos viešąjį sektorių.Skaityti plačiau

    • Kurk Lietuvai 2021-2022 m. baigiamieji rezultatai

      Kurk Lietuvai
      2021 – 2022 metų karta jau baigė savo darbus ir rugsėjo 6d. pristatė savo projektų rezultatus. Renginio įrašą rasite žemiau bei mūsų paskyroje „Facebook“, taip pat kviečiame susipažinti su mūsų projektų ir jų rezultatų santraukąSkaityti plačiau

    • Grįžimas į Lietuvą, kai tavo antroji pusė – užsienietis

      Kurk Lietuvai

      Kartais pagalvoji apie grįžimą į Lietuvą, tačiau nerimauji, kad tavo antrajai pusei nebus čia ką veikti, nes jis ar ji yra užsieniečiai? Galbūt manai, kad jiems bus sunku susirasti darbą ar draugų?   Šis klausimas kylaSkaityti plačiau

    • Kurk Lietuvai skelbia 2022 metų atranką: ką tu gali įgyvendinti per 860 valandų?

      Kurk Lietuvai
      Kovo 9 dieną prasidėjo jau 11 programos „Kurk Lietuvai” atranka. Profesionalai, įgiję darbo patirties ar studijavę užsienyje, gali pildyti anketą ir išbandyti save viešajame sektoriuje. Tai galimybė ne tik pritaikyti užsienyje įgytas žinias, bet irSkaityti plačiau

    Kita naujienaAnkstesnė naujiena

    ›  Apie mus

    ›  DUK

    ›  Galerija

    ›  Privatumo politika

    Kontaktai:


    Monika Merkytė 

    Programos „Kurk Lietuvai“ vadovė 

    El. paštas: monika.merkyte@investlithuania.com

    Tel.: +370 699 69425


    Ieva Jurkonienė 

    Programos „Kurk Lietuvai“ koordinatorė 

    El. paštas: ieva.jurkoniene@investlithuania.com

    Tel.: +370 601 05141


    Adresas:
     Upės g. 23 - 1,
    III aukštas, LT-08128 Vilnius

    Kurk Lietuvai

    Programos organizatoriai

    Investuok_lietuvoje_white
    ukio_ministerija_white
    Kuriame_Lietuvos_ateitį_white
    Visos teisės saugomos 2019 Kurk LT    SOME.LT    Prisijungimas nariams
    • Pagrindinis
    • Apie mus
    • Projektai
    • Dalyviai
    • Naujienos
    • Atranka
    • Kalba: LT
      • LT LT
      • EN EN
    Kurk Lt